ZAVRŠENE KONSULTACIJE NA ANDRIĆEVOM VENCU: Izjave za medije posle sastanka socijalista sa predsednikom
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa predstavnicima izborne liste "Ivica Dačić-SPS, JS-Dragan Marković Palma" u okviru konsultacija za formiranje nove vlade.
Foto: N. Skenderija
Dačić i Marković su nešto pre 9 sati došli u zgradu Predsedništva na Andrićevom vencu.
Dačić je ranije rekao da je ta koalicija spremna da bude u novom kabinetu, ali da ta odluka zavisi od Aleksandra Vučića. Smatra da je u državnom interesu da se nastavi koalicija sa SNS.
- Imali smo veoma opširan i detaljan razgovor o našoj dosadašnjoj politici, ali i o nečemu što će predstavljati izazove Srbiji u narednom periodu - kaže predsednik SPS Ivica Dačić.
On napominje da je Srbija vratila na sto temu o Kosovu i Metohiji.
- Kosovo danas više nema većinu u međunarodnim organizacijama. 18 zemalja je povuklo priznanje - rekao je Dačić.
Izjave za medije možete pratiti na priloženom video-snimku:
Vučiću je još ostalo da se sastane sa predstavnicima SNS, a prethodne sedmice sastao se sa drugim listama koje su osvojile mandate na parlamentarnim izborima.
Vučić se sastao sa predstavnicima Albanske partije, stranke Pravde i pomirenja Moamera zukorlića, SPAS-a, Savezom vojvođanskih Mađara.
Preporučujemo
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (63)