U HRVATSKOJ JE TRENUTNO 815.000 TURISTA: Najviše je Nemaca, jedna četvrtina
U HRVATSKOJ trenutno boravi 815.000 turista, od kojih je četvrtina iz Nemačke.
Foto Tanjug-AP
Najveći broj gostiju odmara se na Viru, a u top pet hrvatskih odredišta smestili su se i Rovinj, Medulin, Crikvenica i Poreč.
"Možemo biti zadovoljni s postignutim rezultatima, koji jesu daleko od prošlogodišnjih, međutim, s obzirom na celu situaciju, ne samo u Hrvatskoj nego i na evropskim tržištima, mislim da možemo biti itekako zadovoljni. Brojke pokazuju da smo sada skoro na 50 posto prošlogodišnje sezone, to su kumulativni rezultati od januara do danas", rekao je za TV N1 predsednik Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić.
Ocenjuje da se turistički saobraćaj intenzivirao u sedam dana avgusta jer se krajem jula pojačao aviosaobraćaj prema Hrvatskoj. Zadovoljan je jer su na splitsko i dubrovačko područje zbog toga počeli dolaziti turisti.
Staničić dodaje da se beleži više individualnih gostiju nego organizovanih dolazaka, a ti su turisti smešteni u privatnim apartmanima.
Dobro su popunjeni kampovi i mali hoteli pa se nada da će se taj trend nastaviti i do kraja avgusta.
Preporučujemo
TURISTI UPORNIJI OD LOŠIH VESTI: Evropski mediji odvraćaju od letovanja u Hrvatskoj
17. 07. 2020. u 20:52
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NESTAO PRE 20 GODINA, PRONAĐEN MRTAV U ŠIBLjU: Telo identifikovano po zubima, MISTERIJA i dalje nije rešena
Rasel Skozi, IT stručnjak iz Velsa koji je nestao 2002. godine, pronađen je mrtav posle više od 20 godina u gustom šiblju nedaleko od Svonsija. Njegovi posmrtni ostaci identifikovani su pomoću stomatoloških kartona, ali...
24. 07. 2026. u 16:35 >> 17:07
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
Srbin autom "preplivao" Dunav i stigao do Hrvatske "ilegalno" - kad moćna reka presuši (FOTO)
POSEBNU pažnju privukao je vozač automobila sa srpskim registarskim oznakama, koji je preko gotovo isušenog dela korita stigao do Vukovarske ade.
24. 07. 2026. u 20:35 >> 20:36
Komentari (5)