DOSADAŠNJI GRADONAČELNIK SADA PREDSEDNIK SKUPŠTINE: Promene u Zrenjaninu
DOSKORAŠNjI gradonačelnik Zrenjanina, Čedomir Janjić iz Srpske napredne stranke, na konstitutivnoj sednici lokalnog parlamenta, koja je zbog specifičnih mera zaštite, usled pandemije korona virusa, održana u Kulturnom centru u Zrenjaninu, izabran je za novog predsednika Skupštine i tu funkciju obavljaće umesto stranačkog kolege Olivera Mitrovića.
Foto: S. Sokolov
Čedomir Janjić je sa dobijenih 56 odborničkih glasova izabran za budućeg predsednika Skupštine grada, dok je za sekretara Skupštine izabrana, Svetlana Grujić.
– Velika čast je obavljati ovu odgovornu funkciju i veoma sam zadovoljan zbog podrške koju sam dobio od odbornika pri izboru, a ubeđen sam da ćemo dobro sarađivati i da ćemo u Skupštini imati konsenzus oko mnogih teških pitanja - rekao je neposredno nakon izbora za predsednika Skupštine Zrenjanina, Čedomir Janjić, uz napomenu da je u prethodnom periodu dok je obavljao funkciju gradonačelnika, lokalna samouprava radila uvek u interesu građana i privlačenja novih investitora.
Na današnjoj sednici Skupštine nije izabran novi gradonačelnik Zrenjanina i novi članovi gradskog veća, a očekuje se da će se to dogoditi u narednih nekoliko nedelja, nakon dogovora političkih stranaka, o tome ko će činiti buduću gradsku vlast.
Preporučujemo
NOVI PREDSEDNIK OPŠTINE PRIJEPOLjE: Prioritet transparentnost i razvoj Prijepolja
20. 08. 2020. u 17:55
DIMITROV PONOVO NA ČELU OPŠTINE: U Dimitrovgradu konstituisana lokalna vlast
20. 08. 2020. u 16:29
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO DANAS IZGLEDA ALjOŠA VUČKOVIĆ Glumica objavila snimak iz pozorišta: "Veliki i dobri naš!"
GLUMICA Dragana Mićalović dirnula je pratioce objavom na društvenim mrežama, gde je podelila emotivan snimak legendarnog glumca Aljoše Vučkovića iz pozorišta. Na videu se vidi kako glumac peva na sceni.
28. 12. 2025. u 08:48
Komentari (0)