DIJALOG BEOGRADA I PRIŠTINE: Đurić i Lajčak razgovaraju u Briselu
DIREKTOR Kancelarije Vlade Srbije za KiM Marko Đurić sastao se danas u Briselu sa specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčkom uoči nove runde ekspetskih razgovora Beograda i Prištine.
Foto: Tanjug
Prethodno se s predstavnikom EU sastao šef delegacije Prištine Skender Hiseni, nakon čega sve tri strane da zajedno nastave razgovore o nestalim i raseljenim licima i ekonomskim pitanjima.
Očekuje se da se današnja runda dijaloga Beograda i Prištine na ekspertskom nivou završi oko 18.30.
U pitanju je treća runda ekspertskih razgovora od ponovnog pokretanja dijaloga Beograda i Prištine sredinom jula kada su se u Briselu sastali predsednik Srbije Aleksandar Vučić i premijer Kosova Avdulah Hoti uz posredstvo šefa diplomatije EU Žosepa Borela i specijalnog predstavnika EU Miroslava Ljačka.
Prema planu EU posrednika, nakon razgovora na najvišem političkom nivou, timovi eksperata razgovaraju o detaljima tema koje su pokrenute na političkom nivou.
Za nas je važniji kvalitet nego brzina. Fokusirani smo na postizanje sveobuhvatnog pravnoobavezujućeg sporazuma, ali to zači i da će on biti potpisan kada se sva otvrena pitanja dogovore između Beogrda i Prištine, izjavio je tim povodom porparol EU Peter Stano.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom razgovora sa premijerom Avdulahom Hotijem 16. jula naglasio važnost rešavanja pitanja nestalih i raseljenih sa područaka KiM.
Istovremneo, Vučić je naglasio da su ekonomski odnosi i sporazumi u interesu obe starne, ali da oni ne podrazumevaju niti ratnu odštetu niti bilo kakvo posredno priznanje nezavisne države na području KiM.
Nova rudna razgovora na viskom političkom nivou između Beograda i Pruštine najavljena je za početak septembra, najverovatnije 7. septembra, neposredno nakon razgovora dve strane u Vašingtonu, 4. septembra.
Preporučujemo
PRIŠTINSKI MEDIJI: Na sastanak Beograda i Prištine u Vašingtonu dolazi i Donald Tramp?
21. 08. 2020. u 14:25
SRUŠEN RUSKI HELIKOPTER, CELA ZEMLjA POTONULA U HAOS: Padaju gradovi jedan za drugim, naoružane grupe vode borbe sa vojskom (VIDEO)
RUSKI vojni helikopter srušio se 25. aprila u blizini Vabarije u regionu Gao u Maliju, potvrdili su ruski izvori, dok su borci Fronta za oslobođenje Azavada i džihadističke grupe povezane sa Al Kaidom, JNIM, izveli najveću koordinisanu ofanzivu u zemlji poslednjih godina, napadajući istovremeno glavni grad Bamako, vojno uporište Kati i severne gradove Kidal, Gao i Sevare, što je na najvidljiviji način otkrilo ograničenja ruske bezbednosne strategije u Africi.
26. 04. 2026. u 13:30
Gori vojna baza sa američkim bombarderima: Odatle su leteli za Iran (VIDEO)
U britanskoj vazdušnoj bazi RAF Fairford u Glosterširu noćas je izbio veliki požar koji je teško oštetio zgradu bivše kantine.
26. 04. 2026. u 13:01
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)