MARKO ĐURIĆ O FUNKCIJI: O mestu ambasadora u SAD govoriću tek kad bude ozvaničeno
21. 09. 2020. u 12:47
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić, povodom najava da će biti imenovan za ambasadora Srbije u Vašingtonu, nije želeo da govori o nečemu što, kako je rekao, još nije ozvaničeno i o čemu tek treba da se razgovara.
Sasvim je u redu što Marko ne želi unapred da priča o svom unapređenju, ali je on jedan od ljudi koji svojim trudom, radom i znanjem zaslužuje mesto ambasadora u Vašingtonu.
Bez obzira na kojoj funkciji bude Marko će svim srcem braniti srpske nacionalne interese.
Pa kako god neće Đuriću biti lako ni kao ambasadoru jer Amerika nije bilo ko.
Covek koji zna sta radi i koji je dosta toga uradio za Srbiju, zasluzio je mesto ambasadora.
Sasvim je u redu to što Marko Đurić ne želi da ništa govori o tome što se danim nameće u javnosti, da će biti Ambasador u Americi. Naravno kada to bude ozvaničeno, sigurno će se obratiti javnosti.
Đurić je po meni odličan političar i odlično radi svoj posao očekujem još veći uspeh za našu zemlju.
Kao i uvek, stalozen i nesalomiv. Bravo!
Marko odmeren, kao i uvek. mnogi bi se danima utrkivali da izjave nešto o mestu ambasadora. Kao zreli političar, čeka da sve bude zvanično, imenovan, tada će o tome nešto reći. Nije mogao bolji izbor da bude za to mesto, od Đurića.
Djuric ozbiljno pristupa i sve dok ne bude zvanicno ni ne treba pricati o funkcijama. Dok nekolicina nagadja i siri poluinformacije, Djuric ceka pravi trenutak sto je i ispravno.
Đurić je mlad i vešt političar, zaslužuje ovakav položaj
Verujem da će i tu funkciju dobro obavljati jer je do sada pokazao daje sposoban i da može mnogo.
Marko je ambiciozan i covek koji je opravdao poverenje javnosti.Svojim radom i trudom je tu gde jeste
Dosadašnjim angažmanom Đurić je apsolutno zaslužio da bude kandidat za ovakvo mesto
Ako bude imenovan, sigurno će, odlično obavljati svoju funkciju.
Mlad covek, edukovan, prica tecno engleski i hebrejski, dugo se uz Vucica edukovao i islim da je spreman za ovu veoma ozbiljnu i odgvornu poziciju!
U pravu je Druric, price su price a zvanicno je zvanicno.
Marko je mudar politicar i ne prica nista dok ne bude zvanicno.
Suvisno je komentarisati pre zvanicnog saopstavanja.
Za sada su sve spekulacije, videćemo šta će Vučić i njegov tim reći nakon što se odredi nova Vlada.
Marko je iskren momak, i nista ne govori preuranjeno.
Marka krasi iskrenost i postovanje.
Bolje da se sačeka još malo, pa tek kad bude zvanično onda neka čovek kaže svoje utiske. Za čas se stvari mogu promeniti.
Marko Djuric je svojim radom i zalaganjem apsolutno zasluzio da bude na mesto ambasadora u USA.
Marko je izuzetan diplomata, koji pri tome govori cetiri jezika. Zelim mu sve najbolje na mestu ambasadora u SAD.
Odgovorna licnost kakav je Marko Đuric svojim radom je zasluzio mesto ambasadora u SAD.
Doslo je vreme da se KiM brani i iz Vasingtona!
Odmeren,stalozen i korektan covek koji ne zeli da prica nesto unapred.
Đurić se vodi našom starom izrekom: prvo skoči, pa onda reci hop.
Biće vreme za priču,sve u svoje vreme.
Gradjani ce sve saznati na vreme..
Vazno to sto znamo da ce Marko braniti interese Srbije gde god bio.
Marko će svim srcem braniti srpske nacionalne interese.
Djurić će sigurno opravdati funkciju ambasadora u državi koja je od velikog značaja za Srbiju.
Djurić je prava osoba za tu funkicju, i dostojno će reprezentovati našu zemlju u Vašingtonu.
kada to bude ozvaničeno, sigurno će se obratiti javnosti.
Najnovije iz rubrike

I SRBIJA U SIJEVOM "JEVANĐELJU" NOVOG SVETA: Analiza "Novosti" - Šta znači spremnost da se priključimo kineskom konceptu globalnog upravljanja
POSETA predsednika Aleksandra Vučića Pekingu i razgovori u četiri oka sa liderima Kine i Rusije, Si Đinpingom i Vladimirom Putinom, i brojnim drugim zvaničnicima, potvrda su da Srbija uživa sve veći međunarodni ugled i da njena pozicija dobija na značaju u trenutku kada se ubrzano oblikuje novi globalni poredak. Taj proces, koji sve jasnije ukazuje na slabljenje dosadašnje dominacije Zapada u svetskoj politici i jačanje multilateralizma, stavlja Srbiju u fokus kao zemlju koja, iako mala, uspeva da gradi kredibilitet i da bude prepoznata kao ozbiljan partner.
06. 09. 2025. u 07:00

DANAS PRVI BLOKADERSKI GEJ PRAJD: Kuma im je iz Đilasove stranke, a zastaju kod kultnog blokaderskog mesta
DANAS će biti održan prvi blokaderski gej prajd, a kuma parade je Olivera Kovačević iz stranke Dragana Đilasa. O tom događaju na pitanje novinara govorio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
06. 09. 2025. u 06:00

LEGLO ZARAZE: Blokaderi od rektorata u Novom Sadu napravili svinjac (VIDEO)
BLOKADERI koji su mesecima okupirali fakultete širom Srbije iza sebe ostavljaju fakultete u jezivom stanju, a takav prizor zabeležen je u Rektoratu u Novom Sadu.
06. 09. 2025. u 00:48

NEMA OD VOJVODINE REPUBLIKE NIŠTA Vučić: "Uvek ćemo da tražimo mir, a budu li nas napali odgovor će biti jasan"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je udruživanje država iz regiona protiv Srbije.
06. 09. 2025. u 00:11

NIJE ON PROBLEM Vučić o Kokanoviću: "To je čovek sa dva razreda osnovne škole"
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je Zlatka Kokanovića kao i komentar blokaderke da "treba sve poubijati"
06. 09. 2025. u 00:10
Komentari (40)