MANDATARKA Ana Brnabić trebalo bi najkasnije do utorka da predstavi kandidate za nove ministre u Vladi Srbije
MANDATARKA Ana Brnabić trebalo bi najkasnije do utorka da predstavi kandidate za nove ministre u Vladi Srbije.

V.Danilov
Prema našim informacijama, spisak ko će biti u budućem timu u Nemanjinoj gotovo je skrojen do kraja, ali se ne isključuje mogućnost da dođe do određenih kadrovskih izmena u poslednji čas.
Predlog mandatarke Brnabić najpre će razmatrati vrh naprednjaka na sednici Predsedništva.
Ukoliko kandidati za ministre dobiju "zeleno svetlo" SNS, predlog ide u parlament. Skupština bi najpre trebalo da nastavi konstitutivnu sednicu, odnosno da izabere predsednika, potpredsednike i sekretara parlamenta. Zatim se zakazuje nova sednica na kojoj se donose zakoni o vladi i ministarstvima, a zatim i biraju ministri.
Ceo ovaj posao, tvrde naši izvori, trebalo bi da se završi tokom sledeće nedelje.
Kako sada stvari stoje, u budućoj vladi ostaju i kadrovi socijalista, ali će oni voditi manje resora - umesto dosadašnjih pet, najverovatnije tri. Biće i znatno veći broj žena na ministarskim pozicijama, moguće je čak da će one činiti i polovinu vlade.
Takođe, najizvesnije je da će na čelo dva nova ministarstva koja treba da budu formirana doći kadrovi koji nisu članovi vladajućih stranaka. Ministarstvo za ljudska prava, ravnopravnost polova i društveni dijalog i Ministarstvo za brigu o porodici, decu i demografiju mogli bi da vode ljudi iz civilnog sektora, pa čak i iz stranaka opozicije.
Preporučujemo

CIVILNI SEKTOR VREBA RESORE: U novoj vladi i oni čije stranke nisu prešle cenzus?
10. 10. 2020. u 10:00

UKRAJINA IZDALA UPOZORENjE: Rusi će noćas lansirati raketu koja može da nosi nuklearno oružje
RUSIJA planira „trenažno“ lansiranje interkontinentalne balističke rakete RS-24 „Jars“ u noći između 18. i 19. maja, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR) 18. maja.
18. 05. 2025. u 15:55

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

LjUDI, ŠTA SE OVO DESILO? Erdogan uhvatio Makronov srednji prst i - ne pušta! Snimak rukovanja postao hit na društvenim mrežama (VIDEO)
"DIPLOMATSKI" stisak.
19. 05. 2025. u 16:40 >> 16:48
Komentari (1)