PETKOVIĆ SA ŠEFOM MISIJE OEBSA: Direktor kancelarije za Kosovo i Metohiju sa Bartuom o političkoj-bezbedosnoj situaciji

Д.З.

26. 10. 2020. u 18:57

DIREKTOR Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković sastao se sa šefom Misije OEBS na Kosovu i Metohiji Janom Bratuom.

ПЕТКОВИЋ СА ШЕФОМ МИСИЈЕ ОЕБСА: Директор канцеларије за Косово и Метохију са Бартуом о политичкој-безбедосној ситуацији

Foto: D.Z.

Kako se navodi u saopštenju Kancelarije za Kosovo i Metohiju, sagovornici su razmotrili političko - bezbednosnu situaciju na Kosovu i Metohiji, posebno se osvrnuvši na probleme srpskog naroda u našoj južnoj pokrajini.

- Na sastanku je bilo reči o seriji incidenata u srpskim sredinama u proteklih mesec dana, a Petković je istakao da međunarodne organizacije i institucije na terenu imaju važan zadatak da stvore društvenu atmosferu u kojoj napadi na Srbe i druge nealbance neće biti tolerisani -ističe se u saopštenju Kancelarije za KiM i dodaje da je Petković ocenio da OEBS na Kosovu i Metohiji ima značajnu ulogu u uspostavljanju vladavine zakona i bezbednog okruženja za sve građane i izrazio očekivanje da će nastaviti da deluje u skladu sa time. Inače,direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju je Bratua informisao i o toku dijaloga Beograda i Prištine, konstatujući da je neispunjavanje obaveze formiranja Zajednice srpskih opština velika prepreka i izazov u procesu normalizacije odnosa.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - Smradovi su preko Drine prešli - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.

02. 12. 2025. u 12:35

Komentari (0)

RUSIJA NA NOGAMA: Putin otkrio kakvo je stanje na frontu