EVO KAKO KURTI HOĆE DA SE UJEDINI SA ALBANIJOM: Nova brutalna provokacija, pomenuo i treći balkanski rat!
LIDER pokreta Samoopredeljenje Aljbin Kurti izjavio je da bi tzv. Kosovo trebalo da dobije pravo na ujedinjenje sa Albanijom mirnim putem, odnosno referendumom.

Foto: EPA/Depositphotos
Kurti je, u razgovoru sa urednicima „Oksford“ magazina, rekao da pokret čiji je osnivač smatra da ujedinjenje sa Albanijom ne sme da izazove novi balkanski sukob.
- Želimo da dobijemo pravo na referendum i ne mislimo da je nasilje put do ujedinjenja - rekao je Kurti.
On je naveo da podržava ujedinjenje ukoliko bi se proces izveo na demokratski način, objavila je prištinska „Koha“.
- Rezultat mora biti poštovan, ali ni u kom slučaju ne sme početi treći balkanski rat - rekao je Kurti.
Podsetimo, izbori na tzv. Kosovu održavaju se 14. februara, a Vrhovni sud u Prištini potvrdio je raniju odluku sudova prema kojoj Kurti, zbog ranijih presuda, ne može da se kandiduje za poslanika u parlamentu lažne države.
Prema poslednjim istraživanjima javnog mnjenja, Kurtijeva stranka ima podršku nešto više od 44 odsto ispitanika, odnosno dvostruko više od druge najjače stranke, Demokratske partije Kosova.
(RTS)

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

"Lekari su Saši Popoviću dali morfijum i tako je umro - nije osetio ništa, zaspao je! Sada me doziva po kući"
"ČESTO ga sanjam, nije bilo tog sna gde je on izgledao kao u ovo poslednje vreme kada je bio bolestan, uvek ga sanjam iz vremena kada smo nas dvoje počeli da se zabavljamo i kad smo se venčali. Tada je imao onu kosicu malo dužu i okrugle malo veće naočare i sanjam ga kako je raspoložen, nasmejan, vedar i trči-juri na sve strane."
09. 08. 2025. u 12:05
Komentari (9)