STRAŠNA IZJAVA O "DARI IZ JASENOVCA": Biber u filmu vidi propagandu, Marko Đurić mu oštro odgovorio

MARKO Đurić, ambasador Srbije u Vašingtonu danas je oštro reagovao povodom skandaloznog tvita Florijana Bibera, samozvanog eksperta za Balkan.

СТРАШНА ИЗЈАВА О ДАРИ ИЗ ЈАСЕНОВЦА: Бибер у филму види пропаганду, Марко Ђурић му оштро одговорио

Foto: Printscreen

Biber je tendenciozno, povodom medijskih reakcija na film "Dara iz Jasenovca", napisao da "nacionalizam, propaganda i kult žrtve nisu dobra kombinacija".

Ambasador Đurić je u odgovoru na taj tvit napisao da označavanjem patnje stotina hiljada Srba, Jevreja i Roma kao propagande sebe svrstava u red onih koji poriču Holokaust.

- Osim brutalnosti egzekutora i metoda ubijanja koji su šokirali i najokrutnije među nacistima, Jasenovac se ni po čemu nije razlikovao od ostalih logora smrti u Drugom svetskom ratu. Biću razočaran kao čovek, ali i kao antifašista, ako posle ovoga i dalje nastavite da predajete mladima u Austriji, zemlji koja je zabranila svako isticanje simbola ustaša i Nezavisne Države Hrvatske - napisao je Đurić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

STIGLA NOVA ZABRANA: Posle Alenovog, otkazan i koncert DŽenana Lončarevića u Bosni - oglasili se organizatori