NEMOJTE DA FORSIRATE SPORAZUM: Moskva poziva da se ne ubrzava proces između Beograda i Prištine

POTRPAROL ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova rekla je juče da Rusija apeluje da se ne forsira postizanje sporazuma o normalizaciji odnosa između Beograda i Prištine.

НЕМОЈТЕ ДА ФОРСИРАТЕ СПОРАЗУМ: Москва позива да се не убрзава процес између Београда и Приштине

Foto N. Paraušić / D. Milovanović

- Smatramo da su pokušaji da se takozvana konačna normalizacija odnosa Beograda i

Prištine forsira, ubrzava nekakvim veštačkim rokovima - destruktivni. Najvažnije je da se pronađe stabilna, održiva opcija koja će, između ostalog, biti prihvaćena i u javnosti - rekla je Zaharova.

Prema njenim rečima, proces rešavanja kosovskog problema bez realizacije već postignutih sporazuma osuđen je na zastoj:

- Podržavamo dijalog Beograda i Prištine s ciljem rešavanja kosovskog problema pod pokroviteljstvom EU, koja mora savesno i nepristrasno izvršavati svoje posredničke funkcije, koje su joj poverene odlukom Generalne skupštine UN.

Kako je dodala, Rusija je zabrinuta i zbog retorike kosovskih Albanaca nakon pobede na vanrednim parlamentarnim, takozvanim izborima. Zaharova je rekala da se Moskva nada da će specijalni predstavnik EU Miroslav Lajčak uspeti da postigne napredak u rešavanju pitanja između Beograda i Prištine.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Imaju najčistija srca: Ovo su tri najplemenitija znaka horoskopa