KAKO FUNKCIONIŠE ĐILASOVA ŠEMA: Mali otkrio detalje tokova novca - Šolak mu obezbedio 17,7 miliona evra za fiktivnu prodaju "Dajrekt medije"
MINISTAR finansija Siniša Mali izjavio je večeras, a povodom ekskluzivnih saznanja "Večernjih novosti" o Đilasovim računima na Mauricijusu i u Švajcarskoj, da je potpuno šokiran saznanjima o šemi finansijskih malverzacija Dragan Đilasa.

Foto: Printscreen
Gostujući i Vanrednim vestima, Mali je podvukao da u slučaju Dragana Đilasa nadležni organi imaju puno posla jer se mora ispitati način na koji je lider Stranke slobode i pravde došao do ovolike količine novca.

Foto: Printscreen/Pink
- Ovde i te kako ima posla za nadležne organe. Oni moraju da vide kako je neko došao do ovolikog novca. Danima unazad predsednik govori kako je rad da ode na poligraf o svemu. Sa druge strane imamo Đilasa koji se smeje i govore vi samo lažete, i onda se ispostavi potpuno suprotno - naglasio je ministar, pa dodao:
- 2014. godine Dragan Đilas je fiktivno prodao "Dajrekt mediju", a pare za tu transakciju od 17,7 milina evra obezbedio je Dragan Šolak, i sve to možete videti u dokumentima Večernjih novosti. Sve je preneseno na kompaniju Askanijus. Pitanje je gde je kasnije ovaj novac otišao. Sada je na nadležnim organima da odrade svoj deo posla. Ovo je posao koji pokazuje odnos organizovane grupe koja mesecima unazad pokušava da sruši Vučića i da se vrati na vlast i želi da i dalje zarađuje ovolike novce. Kroz desetine računa, banaka, pošten čovek nikada ne bi ušao u ovako nešto - zaključio je ministar Mali.

Foto: Printscreen
Siniša Mali je istakao da najnovija saznanja i dokumenta do kojih su došle "Novosti" jasno pokazuju da je Dragan Đilas vlasnik dva računa na Mauricijusu ispod kojih stoji njegov potpis. Ranije, kada je afera "Mauricijus" otvorena, Đilas je decidirano tvrdio da ne poseduje nikakve račune na ostrvu Mauricijus.

Foto: Printscreen/Pink
Preporučujemo

EKSKLUZIVNO! Objavljujemo dokumenta koja potvrđuju da je Đilas obmanuo javnost
16. 03. 2021. u 20:00

SVI PAPIRI SA MAURICIJUSA: Ekskluzivno - čitajte u "Novostima" 17. marta
15. 03. 2021. u 13:00 >> 14:23

KREMLj OBJAVIO USLOVE ZA SASTANAK PUTINA I ZELENSKOG: Prvo mora ovo da se dogodi!
SUSRET ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog i predsednika Rusije Vladimira Putina je moguć ukoliko delegacije Ukrajine i Rusije postignu određene dogovore, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov u obraćanju novinarima.
17. 05. 2025. u 11:48

AMERIČKI MEDIJI OTKRIVAJU: Rusiju će na pregovorima u Istanbulu predstavljati ova dva zvaničnika
VISOKI bivši zvaničnik Kremlja, koji je želeo da ostane anoniman zbog osetljivosti teme, rekao je da će Rusiju na predstojećim pregovorima u Istanbulu predstavljati ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i savetnik predsednika za spoljnu politiku, Jurij Ušakov, objavio je list Vašington post.
14. 05. 2025. u 09:19

"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
16. 05. 2025. u 13:39
Komentari (20)