ŠEŠELJ O RATU U BOSNI: Lider radikala o pravom razlogu za izbijanje sukoba i jednom rešenju koje je moglo da spreči krvoproliće (VIDEO)
PREDSEDNIK SRS prof. dr Vojislav Šešelj izjavio je u jutarnjem programu Hepi TV da rata u Bosni verovatno ne bi bilo da je Fikret Abdić postao muslimanski član predsedništva BiH.
Foto: Printskrin/ilustracija
Šešelj je rekao da je bio mirotvorac do izbijanja rata.
- Ja sam bio borac za ljudska prava, ali za ljudska prava svih. Ja sam bio mirotvorac, ali kad je rat izbio, nisam imao više kuda. Moja teza je bila: Svi Srbi u jednoj državi, ali to bi značilo i da su svi muslimani u jednoj državi. Da je Fiktret Abdić postao predsednik, a ne Alija Izetbegović, verovatno bismo izbegli rat. Osnovni razlog za rat jeste to što su pokušali Srbima nasilno da oduzmu status konstitutivnog naroda - rekao je Šešelj.
Šešelj je podsetio i na apel da se izbegne rat koji je uputio istakntutim muslimanima pre rata.
Lider radikala je rekao i da je ugledni član Srpske radikalne stranke i Salih Selimović, srpski istoričar, profesor i publicista iz Sjenice muslimanske vere, te dodao i da mu je SRS štampala četiri knjige do sada.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"NE ŽELIM PREGOVORE" Tramp brutalno zapretio: Napadi na Iran biće nastavljeni dok ne pristanu
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će američki vazdušni udari na Iran biti nastavljeni i narednih dana, uz upozorenje da će biti sve intenzivniji ukoliko Teheran ne pristane na sporazum, dodajući da trenutno ne želi pregovore sa Iranom.
15. 07. 2026. u 20:30
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)