RAZGRANATA MREŽA: Đilasov saradnik Šmit Paskal povezan sa preko 30 kompanija u poreskim rajevima i drugim destinacijama u svetu (ŠEMA)
SARADNIK Dragana Đilasa, Šmit Paskal, koji se nalazi kao potpisnik ili ovlašćeno lice na računima u poreskim rajevima gde je lider SSP deponovao višemilionske iznose, direktno ili indirektno povezan je sa preko 30 firmi, pokazuju javno dostupni podaci na švajcarskom portalu koji se bavi finansijama.
Dragan Đilas
Razgranata mreža u kojoj se pominje lider Stranke slobode i pravde Dragan Đilas, svakako bi mogla da bude dobar trag u daljoj istrazi koju sprovode naši nadležni ograni.
Podsetimo, Uprava za sprečavanje pranja novca, a na osnovu dokumenata koje su objavile "Večernje novosti" o Đilasovim računima na Mauricijusu, Švajcarskoj i Hongkongu, već je pokrenula istragu.
Postoji osnovana sumnja da je njegovo bogatstvo raspoređeno na 50 konta u čak 17 zemalja širom sveta. Važeći propisi u Srbiji pružaju dobar temelj da se sprovede opsežna istraga o svim transakcijama i milionima koji se vezuju uz Đilasovo ime.
Pojam saradnika u našem zakonodavstvu je regulisan zakonskim i podzakonskim aktima, među kojima su sve odluke NBS koje se odnose na osnivanje finansijskih institucija, Zakon o računovodstvu, Zakon o reviziji, Zakon o igrama na sreću i Zakon o posredovanju u prometu i zakupu nepokretnosti.
Foto: Printskrin
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (35)