TRAŽILI SU UBISTVO PORODICE: Posle 20 godina Branislav Ivković otkrio šta se dešavalo ispred Vile "Mir" (VIDEO)
TAČNO pre 20 godina oči domaće, ali i svetske, javnosti bile su uperene u Vilu "Mir" na Dedinju kada je na današnji dan počelo hapšenje bivšeg predsednika SRJ Slobodana Miloševića.

Foto: Novosti arhiva
Šef poslaničkog kluba SPS-a 2001. godine, Branislav Ivković kaže za "Nacionalni dnevnik" da je Milošević bio svestan činjenice da su ga svi izdali, a zatim je otkrio i kako je saznao šta se dešava ispred Vile "Mir".
- O nečemu da se dešava saznao sam tako što me je Slobodan Milošević pozvao telefonom i rekao da je 7 crnih džipova i 2 saniteta ispred Vile Mir. Bilo je onih koji su tražili da se odmah upadne, da se ubije kompletna porodica, bilo je i onih koji su bili za pregovore. S druge strane Slobodan Milošvić je bio svestan situacije u kojoj se nalazi, svestan je da su ga svi izdali - rekao je Ivković.
Tada su novinarske ekipe satima dežurale ispred Vile "Mir", a među njima tada je bila i novinarka Pinka i urednica "Nacionalnog dnevnika" Aleksandra Lučić koja je otkrila odakle su stizale prve informacije, kao i kakvu je ekskluzivu imala u programu.
- Te večeri prve, koja je bila presudna, dobijali smo informacije od ljudi koji su bili pored Miloševića, unutra. Tu pre svega moram da izdvojim Živorada Igića, pokojnog. On se prvi uključio u program naše televizije negde oko 2 sata posle ponoći, kružile su informacije da je Milošević uhapšen, tada se čuo Milošević negde u pozadini i to je bila tada ekskluziva u to vreme - rekla je Lučić.
(TV Pink)

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (3)