VUČIĆ 26. APRILA U BRISELU: Predsednik Srbije iduće nedelje u radnoj poseti EU
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić boraviće 26. aprila u radnoj poseti EU.

Foto: Tanjug/Rade Prelić
Cilj posete i razgovora Aleksandra Vučića i najviših zavaničnika EU biće ubrzanje evrointegracija Srbije.
Predsednik Srbije u Brisel dolazi na poziv šefa diplomatije EU, Žosepa Borelja, koji će tim povodom organizovati radni ručak za najvišu delegaciju iz Beograda.
Prethodno će se predsednik Vučić sastanak sa predsednicom Evropske komisije, Ursulom fon der Lajen, a planiran je i sastanak sa komesarom za proširenje, Oliverom Varhejijem.
Izvori Tanjuga u Briselu navode da je na agendi razgovora primena nove metodologije na ubrzanju pristupnog procesa Srbije, razvojni projekti u Srbiji predviđeni evropskim Ekonomsko investicionim planom, ali i borba protiv pandemije i strategija vakcinacije u regionu, za koju je Srbija pohvaljena od evropskih zvaničnika i javnosti.
U okviru pripreme posete predsednika Srbije u Briselu, ambasadorka Srbije pri EU, Ana Hrustanović, sastala se sa specijalnim predstavnikom EU za dijalog Beogrda i Prištine, Miroslavom Lajčkom.
Sastanak sa Lajčkom je takođe na agedni briselske posete predsednika Vučića, gde bi trebalo da bude reči o nastavku procesa normalizacije odnosa Beograda i Prištine kome posreduje EU.
Iz EU pozivaju Prištinu da se što pre vrati za pregovarački sto, pri čemu se insitira na ”kontinuitetu dijaloga” i napominje da promena vlasti u Prištini neće uticati na već postojeći radni okvir procesa pregovora.
Preporučujemo

VUČIĆ SUTRA U POSETI BANjALUCI: Na svečanoj akademiji biće mu uručen ključ grada
21. 04. 2021. u 14:08

VAŽAN SASTANAK: Vučić danas razgovara sa predstavnicima delegacije MMF
21. 04. 2021. u 07:22

KREMLj OBJAVIO USLOVE ZA SASTANAK PUTINA I ZELENSKOG: Prvo mora ovo da se dogodi!
SUSRET ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog i predsednika Rusije Vladimira Putina je moguć ukoliko delegacije Ukrajine i Rusije postignu određene dogovore, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov u obraćanju novinarima.
17. 05. 2025. u 11:48

AMERIČKI MEDIJI OTKRIVAJU: Rusiju će na pregovorima u Istanbulu predstavljati ova dva zvaničnika
VISOKI bivši zvaničnik Kremlja, koji je želeo da ostane anoniman zbog osetljivosti teme, rekao je da će Rusiju na predstojećim pregovorima u Istanbulu predstavljati ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i savetnik predsednika za spoljnu politiku, Jurij Ušakov, objavio je list Vašington post.
14. 05. 2025. u 09:19

"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
16. 05. 2025. u 13:39
Komentari (19)