PAHOR STIŽE U SRBIJU: Predsednik Slovenije 14. maja u Beogradu sa Vučićem
PREDSEDNIK Slovenije Borut Pahor će se 14. maja u Beogradu sastati sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, uoči samita Procesa Brdo-Brioni na slovenačkom Brdu kod Kranja, koji će biti održan 17. maja.

Foto: EPA
Pahor će u narednih 10 dana održati odvojene sastanke sa liderima zemalja koje su deo inicijative, prenosi slovenačka agencija STA.
Slovenački predsednik će se već danas sastati sa crnogorskim kolegom Milom Đukanovićem u Podgorici, da bi potom otputovao u Tiranu na razgovore sa albanskim predsednikom Iljirom Metom.
Sledeće nedelje bi trebalo da se sastane sa predsednicom privremenih prištinskih institucija Vjosom Osmani, a 15. maja će se Pahor sastati sa hrvatskim kolegom Zoranom Milanovićem.
U pripremama za samit, Pahor se već sastao sa predsednikom Severne Makedonije Stevom Pendarovskim i članovima Predsedništva Bosne i Hercegovine Miloradom Dodikom, Šefikom Džaferovićem i Željkom Komšićem.
Iz Pahorove kancelarije je saopšteno da su svi lideri koji su uključeni u inicijativu potvrdili svoje učešće na samitu 17. maja.
Preporučujemo

PREDSEDNIK PONOSAN NA USPEH SRBIJE: Za devet godina uvećali smo BDP za 50 odsto
05. 05. 2021. u 09:40 >> 09:46

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

SLIKA IZ SRBIJE KOJA SLAMA SRCE: Tragičan razlog zašto roda 2 dana ne napušta zgarište - izgorelo 2 hektara žita
SVAKE godine, uprkos molbama i apelima, veliki broj ljudi pali strljiku i na taj način dolazi do požara u kojima stradaju tuđi usevi, ali nažalost i životi nevinih bića.
27. 06. 2025. u 16:50
Komentari (0)