VUČIĆ O KOSOVU I METOHIJI: Ja hoću Srbiju u Briselu, ali neću da pristajem na ucene

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da želi Srbiju u Briselu, ali da neće da pristaje na ucene.

ВУЧИЋ О КОСОВУ И МЕТОХИЈИ: Ја хоћу Србију у Бриселу, али нећу да пристајем на уцене

Foto: Printskrin TV Pink

On je rekao da predstavnici svih zemalja koji su bili na Brdo-Brioni procesu žele da priznaju takozvano Kosovo ili su ga već priznali.

- Napravljena je situacija da ne možemo mi biti krivi. Mi imamo podršku jednog od tri člana Predsedništva BiH - Milorada Dodika. Uspeli smo i u Briselu da dobijemo dodatne garantije za nastavak KFOR-ovog mandata. To je veliki uspeh. Možete li da zamislite kakav bi haos izbio da se KFOR povuče. Imaćemo važne vežbe i sa Amerikancima i sa Rusima, i zahvalan sam Stoltenbergu što poštuje našu neutralnost - kaže Vučić.

On je ponovio da ne želi da prizna lažnu državu Kosovo.

- Ja hoću Srbiju u Briselu, ali neću da pristajem na ucene - rekao je Aleksandar Vučić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (5)

Delta Real Estate lider zelene gradnje u Srbiji