VISOK STEPEN ODGOVORNOSTI: Minić - Vakcinisano oko 10.000 studenata
PREMA podacima Studentske poliklinike, do sada se vakcinisalo oko 10.000 studenata, ali se pretpostavlja da je taj broj veći pošto su mogli da se vakcinišu tako što se prijave preko e-uprave i u svojim mestima, kaže direktor Ustanove Studentski centar "Beograd" Goran Minić.

Foto: S. Babović
Minić je za RTS rekao da su studenti pokazali visok stepen odgovornosti u ovoj situaciji, a i po pitanju vakcinacije.
On je dodao da je zadovoljan što je otvoren još jedan punkt za vakcinaciju studenata, gde se trenutno mogu primiti "Sinofarm" i "Fajzer" vakcina.
- Ulažemo puno napora na informisanje i edukaciju studenata. Jedini izlaz iz ove situacije je vakcinacija. Objašnjavamo da će im to omogućiti normalne aktivnosti - naveo je Minić.
Istakao je i da se u cilju bolje informisanosti lepe afirmativni plakati, šire informacije preko društvenih mreža, a i studenti medicine vrše edukacije.
- Stanje u domovima nije nijednog trenutka bilo alarmantno, na vreme se reagovalo kada je u pitanju pojava zaraze - naveo je Minić i dodao da se razmatra vraćanje poseta u domovima uz potvrdu o revakcinaciji.
Preporučujemo

MIRNA NOĆ U BEOGRADU: Nije bilo saobraćajnih nesreća, manje interkliničkih transporta
26. 05. 2021. u 07:22

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"SA RAČUNA PODIGNUT OGROMAN NOVAC, KONTEJNER NESTAO" Lanetova ćerka iznela nove tvrdnje o imovini pokojnog oca
PROŠLO je četiri godine od smrti legende našeg glumišta, Milana Laneta Gutovića, koji nas je napustio 25. avgusta 2021. u 75. godini.
02. 09. 2025. u 21:21
Komentari (0)