OBNAVLJA SE I TERAZIJSKI PROLAZ: Po završetku rekonstrukcije pothodnika u Vojvode Mišića i na Novom Beogradu, majstori bez predaha
POSLE završetka radova na obnovi tri podzemna prolaza u prestonici - dva na Novom Beogradu i kod Beogradskog sajma - na red dolaze i oni u samom srcu grada.
Zapušteni pothodnici biće"umiveni" / Foto Z. Jovanović
Pothodnici na Terazijama kod hotela "Balkan" sledeći su na listi nadležnih službi za rekonstrukciju. Majstori bi uskoro trebalo da zasuču rukave u ovom prolazu na radost stanovnika prestonice koji godinama zdušno negoduju zbog oronulih i zapuštenih prolaza u centru koji predugo vape za svežim i novim izgledom.
Iz JP "Putevi Beograda" za "Novosti" kažu da se prema trenutnim planovima i zavisno od dobijanja potrebnih saglasnosti očekuje početak radova u podzemnim prolazima na Terazijama kod hotela "Balkan". Međutim, nisu nam precizirali kada će majstori zvanično krenuti sa radom.
- Ugovorom o javno-privatnom partnertstvu sa elementima koncesije predviđeni su radovi u sedam podzemnih prolaza. U tri podzemna prolaza, na Novom Beogradu, Jurija Gagarina - Blok 44 i Bulevar Mihajla Pupina - Ušće i u Bulevaru vojvode Mišića kod Sajma, radovi na rekonstrukciji su završeni. Osim nabrojanih, ekipe se sele u prolaze u Nušićevoj ulici, kod Palate "Albanija", kod hotela "Balkan" i u prolazu kod Igumanove palate - podsećaju, za "Novosti", u ovom preduzeću.
Takođe, podvlače da u okviru poslova koncesionar ima obavezu da u prolazima, koji su predmet koncesije, između ostalog, ugradi nove pokretne stepenice, unapredi postojeće i namesti nove liftove za osobe sa invaliditetom, servisira pumpe za izbacivanje podzemnih voda, obnovi sve podne, zidne i plafonske obloge u zoni nadstrešnica i ugrađene opreme, zameni rasvetu LED osvetljenjem. Kao i da redovno uklanja grafite sa zidova koji će ubuduće biti premazani antigrafit premazom.
Konačna rekonstrukcija podzemnih prolaza na Terazijama obradovaće stanovnike glavnog grada koji godinama kude nadležne zbog zapuštanja pothodnika u prestonici, a naročito ovih s obzirom na to da hiljade ljudi svakodnevno ulicu "pretrči" ovim putem.
SANIRANO KOD SAJMA
NADLEŽNI su nedavno konačno priveli kraju radove na rekonstrukciji podzemnih prolaza u Bulevaru vojvode Mišića kod Beogradskog sajma. Majstori su u okviru poslova sanirali zidne i plafonske obloge, stepenišna gazišta, rekonstruisali rasvetu i popravili slivničke rešetke. Takođe, sanirali su šest nadstrešnica i na kraju očistili brojne grafite sa zidova.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
DOBROČINITELj U OBRENOVCU:Dokumentarac o Simi Andrejeviću u biblioteci
14. 07. 2026. u 14:15
"Čistoća" i u sredu nastavlja akciju suzbijanja odraslih oblika komaraca
14. 07. 2026. u 11:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
CIRKUS U HRVATSKOJ! Pokušali da opravdaju zašto je Vučić u prvom, a Plenković u drugom redu - i još više se zakopali (FOTO)
DIGLA se velika bura u Hrvatskoj zbog rasporeda sedenja na vojnoj paradi u Francuskoj, kojoj je prisustvovao i predsedenik Srbije Aleksandar Vučić.
14. 07. 2026. u 15:22
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)