PROMOTER ĆE BITI DAVOR ŠTEFANEK: Najbolje svetske reprezentacije na rvačkom turniru u Mladenovcu
MEMORIJALNI turnir u rvanju grčko-rimskim stilom "Ljubomir Ivanović Gedža", 34. po redu, biće održan 4. septembra 2021. godine u Sportskom centru Mladenovac. Početak eliminacionih borbi zakazan je za 11.00 časova, a od 18.00 časova navedenog dana otvaranje turnira i finalne borbe.
Foto: Opština Mladenovac
Na turniru u Mladenovcu predstaviće se najbolje svetske reprezentacije. Pored najboljeg srpskog nacionalnog tima predvođenog bronzanim olipijcem iz Tokija, Zurabom Datunašvilijem, učešće će uzeti i selekcije Rusije, Bih, Mađarske, Hrvatske, Irana i Grčke, a promoter turnira je Davor Štefanek, olimpijski prvak i predsednik Sportskog saveza Srbije.
Organizatori turnira su Rvački klub "Ljubomir Ivanović Gedža" i Rvački savez Beograda, pod pokroviteljstvom Gradske opštine Mladenovac, Sportskog saveza Mladenovca, Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, uz podršku i pomoć Sportskog centra Mladenovac koji nosi ime legendarnog rvačkog asa.
Promoter ovogodišnjeg turnira biće Davor Štefanek, osvajač zlatne medalje na Olimpijskim igrama koje su održane 2016. godine u Rio de Žaneiru.
Ovaj sportski događaj je od velike važnosti za opštinu Mladenovac i srpski rvački sport i predstavlja svojevrstan poziv mladim generacijama da se uključe u neki vid rekreativnih ili takmičarskih sportskih aktivnosti što će se u godinama koje dolaze pozitivno odraziti ne samo na usvajanje zdravog stila življenja, već i na sportsku scenu Mladenovca i Srbije.
Ulaz na ovu sportsku manifestaciju je slobodan za sve posetioce.
Preporučujemo
VIŠE OD 40 GODINA SPORTA, PREKO 30 DISCIPLINA: "Trofej Beograda" kao simbol prestonice
09. 01. 2026. u 17:48
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)