POKRETNA KANCELARIJA GORANA VESIĆA U BARIČU: Rešavamo problem po problem
ZAMENIK gradonačelnika Goran Vesić danas je sa svojom Pokretnom kancelarijom obišao opštinu Obrenovac, odnosno naselje Barič.

Foto: Š. M.
Ovo je prva takva akcija, a očekuje se da u narednom periodu obiđe više od 150 mesta na teritoriji prestonice. On će razgovarati sa građanima o svim problemima, a saslušaće i sugestije žitelja svih prifradskih naselja u 17 beogradskih opština.
- Problemi ne mogu da se reše odmah, ali ćemo sve pokušati da se što više stvari uradi - kaže Vesić za "Novosti". - U Bariču će u petak biti raspisan tender za novi vrtić, pošto je trenutni možda i u najgorem stanju u prestonici. Deca će privremeno ići u novi vrtić u Belom Polju, koji će biti otvoren narednih dana. Takođe se radi i 13 kilometara kanalizacione mreže i Obrenovac će postati prva opština u Beogradu gde će biti urađena kompletna kanalizaciona i vodovodna mreža. Radi se i nekoliko ulica, rešavamo problem po problem. Biće urađena i zgrada Mesne zajednice u Bariču, gde će ljudi moći da završe i druge stvari, a ne idu u centar Obrenovca. Građani su više od sat vremena proveli sa zamenikom gradonačelnika, ističući probleme sa kojima se susreću u Bariču.
Kako je istakao Vesić, svakog četvrtka biće objavljeno gde će Pokretna kancelarija biti tokom vikenda. Na spekulacije odakle se finansira ovaj projekat, zamenik gradonačelnika imao je jasan odgovor.
- Advokat Nemanja Aleksić iz Novog Sada uzeo je kamp kućicu u zakup i dao mi je na korišćenje - kaže on. - Tako da ona građane Beograda ne košta ništa. Preuredili smo je u kancelariju i naredna tri meseca rešavamo probleme građana. Njih je mnogo, ali će se rešavati jedan po jedan. Pokretna kancelarija danas će obići i naselje Urovci, gde će zamenik gradonačelnika takođe pričati sa građanima o raznim problemima.
Vesić je govorio i o kandidaturi za mesto gradonačelnika prestonice.
- Gradonačelnik prestonice se od 2008. godine ne bira na direktnim izborima i u skladu sa rezultatima lokalnih izbora o prvom čoveku glavnog grada odlučivaće stranka. Nije moje da o tome razmišljam, moj posao je da radim najbolje što mogu u interesu građana i na to sam fokusiran - rekao je Goran Vesić.

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)