VODA STIŽE DO GROČANSKIH SELA: Trenutno se radi u Zaklopači i Begaljici
KAKO bi se gročanska sela Zaklopača i Begaljica povezali na regionalni vodovod Makiš-Mladenovac do sada je postavljeno četiri kilometara novog distributivnog cevovoda.

Privatna arhiva
Planirano je da kroz ovaj cevovoda voda bude dopremljena iz gradske fabrike u Makišu do rezervoara u Grockoj. Izvođač radova cevi je do sada postavio između Zaklopače i Grocke a radovi se trenutno izvode u Ulici Vase Čarapića u Grockoj prema rezervoaru u Lupoglavu i u centru Zaklopače.
- Trenutnim radovima ova tri naselja trajno će rešiti probleme u vodosnadbevanju i dobiti konstantno stabilno snadbevanje tehnički ispravnom vodom za piće - objašnjavaju nadležni iz opštine Grocka.
Takođe, po predviđenom planu sprovode se radovi i u Ritopeku, u okviru prve faze. Do sada je postavljen potisni i distributivni vod kroz Proletersku ulicu od Smederevskog puta do budućeg rezervoara, koji će spojiti donji sa gornjim delom Ritopeka.

VELIKA PROMENA U ŠKOLAMA U SRBIJI: Od danas ništa neće biti isto, odnosi se na roditelje
RODITELjI školaraca u Srbiji od danas dobijaju automatska zvučna obaveštenja kada nastavnik u elektronski dnevnik upiše izostanak deteta sa časa ili novu ocenu. Mada su deca godinama nalazila načine da ne kažu roditeljima baš sva dešavanja u školi, to sada više neće biti moguće.
17. 04. 2025. u 11:29

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OTVOREN HRISTOV GROB Evo šta su našli: "Kolena su mi klecala, nisam to očekivao - vekovima je bio zatvoren" (VIDEO)
"APSOLUTNO sam zadivljen. "
19. 04. 2025. u 08:39
Komentari (0)