POKLONI U MLADENOVCU: Vozači dobili pakete prve pomoći i užad za vuču
VOZAČI koje je danas zaustavila patrola saobraćajne policije u Mladenovcu bili su prijatno iznenađeni

Foto: Printskrin Facebook/Opština Mladenovac
Oni koji su poštovali saobraćajne propise dobili su od Komisije za bezbednost saobraćaja na putevima Gradske opštine Mladenovac simbolične poklone, pakete prve pomoći i užad za vuču. Akcija je organizovana u cilju podizanja svesti vozača o mogućim rizicima prilikom upravljanja motornim vozima.
- Komisija za bezbednost saobraćaja Gradske opštine Mladenovac kontinuirano sprovodi aktivnosti koje imaju za cilj podizanje svesti vozača o bezbednom ponašanju u saobraćaju. Danas smo u saradnji sa saobraćajnom policijom vozačima koji poštuju propise poklonili pakete prve pomoći i užad za vuču. Često se dešava da vozači u svom vozilu poseduju prvu pomoć kojoj je istekao rok trajanja i zato smo ovom akcijom želeli da ukažemo na to da ispravna prva pomoć u nekim situacijama može spasiti život - rekao je Stefan Ivanović, član Komisije za bezbednost saobraćaja na putevima Gradske opštine Mladenovac.
- Želimo da svim kategorijama učesnika u saobraćaju skrenemo pažnju na značaj odgovornog ponašanja. Zato tokom godine organizujemo edukacije za predškolce, učenike, vozače poljoprivrednih mašina, roditelje. Takođe, već pet punih godina sprovodimo akciju „Autosedište za svako dete“ u kojoj je više od 2.500 beba dobilo autosedište. Obezbedili smo saobraćajne poligone za četiri osnovne škole, poljoprivrednicima koji su učestvovali na tribinama poklonili smo rotaciona svetla i svetloodbojne trouglove. Uspeli smo da uredimo zone nekoliko osnovnih škola . Pokrenuli smo servis „Stop kritikovanju, daj predlog" putem kojeg građani prijavljuju saobraćajne probleme na teritoriji naše opštine, nakon čega njihove inicijative pokrećemo kod nadležnih institucija - rekao je Ivanović.
Komisija za bezbednost saobraćaja na putevima Gradske opštine Mladenovac poklonila je paket prve pomoći i užad za vuču i novopečenim vozačima, onima koji su danas položili vožnju u dve mladenovačke auto škole.
BONUS VIDEO - POŽAR KOD AUTOKOMANDE: Gori vatra u Vojvode Stepe, zapalio se autobus

OVAKO SU IZGLEDALI POSLEDNjI MINUTI SAŠINOG ŽIVOTA: Bio siguran da će ozdraviti i nije želeo da se govori o bolesti
DIREKTOR i osnivač Grand produkcije, Saša Popović, preminuo je u 70. godini posle kraće i teške bolesti u jednoj klinici u Parizu.
03. 03. 2025. u 09:55

LEKARI U ŠOKU ONIM ŠTO SU NOĆAS VIDELI: Beograđani masovno povraćali, hitna ih vozila i u pritvore
DOKTORKA iz Hitne pomoći u Beogradu, Ivana Stefanović, istakla je jutros da je bilo neuobičajeno mnogo posla sa alkoholisanim građanima tokom noći. Uz to mnogo intervencija, infarkta, kao i saobraćajnih nezgoda.
03. 03. 2025. u 10:05

"HOĆU EUTANAZIJU" Vedrana Rudan donela odluku: "Rekla sam deci da je gotovo, neću da umirem na rate"
ZA lečenje joj je bilo potrebno dosta novca, a deo je stigao iz Srbije, od direktora izdavačke kuće koja objavljuje njena dela.
03. 03. 2025. u 09:53
Komentari (0)