CENTAR KULTURE SA 150 MESTA: Stari objekat u Ripnju biće rekonstruisan, dobiće i višenamenski prostor

ŽITELjI Voždovca uskoro bi mogli da dobiju novi prostor za kulturne sadržaje.

ЦЕНТАР КУЛТУРЕ СА 150 МЕСТА: Стари објекат у Рипњу биће реконструисан, добиће и вишенаменски простор

Zgrada u naselju Ripanj, Foto Google

Kako potvrđuju u opštini, raspisan je tender za izradu projektne dokumentacije za zgradu Doma kulture u Ripnju. Stari objekat biće potpuno rekonstruisan i adaptiran sa multifunkcionalnom salom.

Prema planovima, novi centar kulture imaće salu do 150 mesta koja će biti namenjena za pozorišne predstave, ali i za bioskopske projekcije.

- Ulazni hol i garderoba treba da budu dovoljne površine da smeste sve posetioce istovremeno - stoji u planu.

- Moguće je predvideti i dodatne sadržaje kao što su bar, lobi, prostor čekaonice.

Multifunkcionalna sala treba da zadovolji potrebe za održavanjem priredbi i predstava, a samim tim treba da ima sve potrebne prostorije koji se nalaze uz binu.

Takođe, predviđa se i filmska projekcija, pa je potrebno projektovati i sve prostore koje zahteva ovakva vrsta projekcije.

Osim sale za filmove i predstave, novi Dom kulture imaće i prostorije za igru i razonodu dece uzrasta od tri do 14 godina.

- Deo za igru projektovati kao odvojene za mlađu i stariju decu sa odvojenim pratećim prostorima - navodi se u javnoj nabavci.

- Fasadu projektovati u skladu sa ambijentom, namenom objekta, karakterom programa i lokacije a uz primenu savremenih materijala.

IGRALIŠTE

PROJEKTOM izgradnje Doma kulture, predviđeno je i uređenje partera, dečjeg igrališta sa spravama. Osim toga, ispred objekta biće uređena zelena površina sa stazama.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

USPEŠNA SARADNJA KSV I FONDACIJE MERIDIAN: Finansijska injekcija za klubove sa područja Pokrajine