OSAM PUTA MANJE ZARAŽENIH: Smanjuju se korona brojke među studentima
MEĐU studentima Unverziteta u Beogradu je soam puta manje pozitivnih nego početkom godine.
Foto Ž. Knežević
Prema podacima Studentske poliklinike u poslednjoj nedelji februara je zabeleženo 49 pozitivnih akademaca, što je skoro osam puta manje nego početkom januara, kada je bilo oko 400 zaraženih.
Kako navodi epidemiolog Mila Paunić, smanjio se i broj pregleda na 60 do 70 dnevno, od kojih je oko 25 odsto pozitvnih.
- Poslednja nedelja februara je lakša u odnosu na prvu nedelju januara - kaže dr Paunić.
- Jedino što nije manje, koliko bismo želeli, je procenat onih koji su pozitivni. Početkom januara je bio čak 56 odsto, a sada je oko 25 odsto, što nije zadovoljavajuće. U epidemiološkom smislu je jako važno da bude ispod pet odsto, kada se može odahnuti.
Paunić je istakla da, od početka godine, nije bilo mnogo zainteresovanih studenata za vakcinaciju.
- Od nove godine izuzetno je mali broj vakcinisanih - navodi ona. - To je jedna do dve bočice Fajzer ili Sinofarm vakcine. Studenti najčešće biraju Fajzer, a u proseku se dnevno primi između šest i sedam, do 10 doza najviše, a to je jako malo.
Ona je apelovala na studentsku populaciju da se odazovu pozivu na imunizaciju.
Preporučujemo
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)