VASKRS DOČEKALI U NAMEŠTENOJ KUĆI: Velika praznična radost šestočlane porodice Bulović iz Bečmena
PRE mesec dana, šestočlana porodica Bulović iz surčinskog naselja Bečmen dobila je novu, montažnu kuću. Zahvaljujući Fondaciji za decu i mlade Beograda "Gnezdo" i dobrim ljudima, Bulovići su Vaskrs dočekali u potpuno nameštenom domu.

Montažni objekat u surčinskom naselju, Foto Beoinfo
Na najveći hrišćanski praznik posetili su ih zamenik gradonačelnika Goran Vesić i predsednik GO Surčin Stevan Šuša.
Vesić je rekao da nas Vaskrs, koji znači pobedu života i dobra, podseća da činimo dobra dela, kako bi naše društvo bilo humanije i bolje.
- Porodica Bulović dobila je opremljenu kuću zahvaljujući Fondaciji "Gnezdo" i donatorima. Veća pobeda nam danas nije potrebna. Najvažnija poruka je da budemo solidarni, da brinemo jedni o drugima, da pomažemo jedni druge. To je i najvažnija uskršnja poruka ljubavi, života, prijateljstva - istakao je Vesić.

Goran Vesić sa saradnicima u domu Bulovića, Foto Beoinfo
Veliko zadovoljstvo što Vaskrs provodi sa Bulovićima, koji su sa četvoro dece do pre mesec dana bili podstanari, nije krio ni prvi čovek Surčina.
- Nastavićemo da pomažemo jer se tako vraćamo onom što je oduvek krasilo nas kao naciju, a to je da oni koji mogu pomažu. To je i svrha života. Zahvaljujem donatorima koji su pomogli da se izgradi kuća i salonu koji je opremio dom - kazao je Stevan Šuša.
Vesić podseća da Grad pomaže i druge kojima je pomoć neophodna. Tu je i pet porodica iz Petrinje, koje će takođe dobiti dom, jer su ostale bez krova nad glavom od posledica zemljotresa.
JELIĆI NISU ZABORAVLjENI
MONTAŽNA kuća gradi se i za porodicu Jelić iz Surčina, samohranu majku Nikolinu i njeno devetoro dece.
Oni su čitavu deceniju živeli u iznajmljenoj kući, a zamenik gradonačelnika obećao im je da će, uz pomoć Fondacije "Gnezdo" do leta biti u novom domu.
Preporučujemo

CRVENA I PLAVA LINIJA: Vesić najavio javni prevoz na rekama do kraja godine
22. 04. 2022. u 12:49

"TRI KLjUČA" U NOVOM RUHU: Završena rekonstrukcija parka kod Mostarske petlje
19. 04. 2022. u 14:02

U ŠLjIVICAMA NOVI ASFALT I KANALIZACIJA: Goran Vesić obišao obrenovačko naselje
16. 04. 2022. u 19:49

UKRAJINA IZDALA UPOZORENjE: Rusi će noćas lansirati raketu koja može da nosi nuklearno oružje
RUSIJA planira „trenažno“ lansiranje interkontinentalne balističke rakete RS-24 „Jars“ u noći između 18. i 19. maja, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR) 18. maja.
18. 05. 2025. u 15:55

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

SAMO 5 ZEMALjA: Ko je sve glasao za Srbiju i kako - maksimalnih 12 od komšija (FOTO)
POSLE završenog finala "Evrovizije 2025", na zvaničnom sajtu prestižnog muzičkog takmičenja objavljeno je i kako su glasale zemlje učesnice u polufinalima.
18. 05. 2025. u 11:34
Komentari (0)