"BEOGRAD 2030" PREDSTAVLJEN NEMCIMA: Delegacija u Starom dvoru
ZAMENIK gradonačelnika Beograda Goran Vesić ugostio je danas u Starom dvoru delegaciju predstavnika nemačkih fondacija i saradnika u Bundestagu i tom prilikom predstavio strategiju razvoja našeg glavnog grada „Beograd 2030”.
Privatna arhiva
Događaju su prisustvovali zamenica predsednika Skupštine Grada Beograda Andrea Radulović, glavni urbanista Marko Stojčić, kao i direktor Fondacije „Konrad Adenauer” Norbert Bekman–Dirkes, koja je inicirala skup. Organizator skupa je Društvo za Jugoistočnu Evropu iz Nemačke.
Vesić je nakon prezentacije istakao da je gostima predstavio planove razvoja Beograda, naglašavajući da je naš glavni grad savremen i da zaslužuje da bude deo Evrope.
– Siguran sam da ćemo sprovođenjem programa „Beograd 2030” doći do toga da naši ljudi imaju isti komfor života kao i žitelji zemalja Evropske Unije. Posebno sam zadovoljan što su sastanku prisustvovali mladi ljudi, koji sarađuju sa poslanicima različitih političkih partija Nemačke i koji će zasigurno u budućnosti biti i sami poslanici ili deo uprave, kako bi na vreme upoznali Srbiju i Beograd. Nadam se da ćemo u budućnosti sarađivati sa njima i nadalje produbljivati odnose između dve zemlje, na zadovoljstvo dva naroda. Vezuje nas veliko prijateljstvo i imamo veliku podršku Nemačke u privrednom, političkom i svakom drugom smislu. Osim saradnje države i privrede važno je i da ljudi jedni druge bolje razumeju, a to se posebno odnosi na mlade političare – rekao je Vesić.
Jednako je bitno, dodao je Vesić, i da naši mladi političari posete nemačke gradove i upoznaju se sa njihovim institucijama i kulturom, kako bi stekli svoj utisak i radili na daljem povezivanju naroda.
Izvršni direktor Društva za Jugoistočnu Evropu Kristijan Hageman naveo je da je cilj posete našoj zemlji upoznavanje sa situacijom nakon izbora, kao i upoznavanje sa lokalnim projektima. On je izrazio veliko zadovoljstvo predstojećim planovima za razvoj Beograda, posebno u oblastima saobraćaja i zaštite životne sredine.
– Planom koji obuhvata period od otprilike deset godina postignuće se mnogi važni ciljevi i istovremeno rešiti problemi, što će biti od velikog značaja za grad – naveo je Hageman.
Norbert Bekman–Dirkes je naglasio da je cilj Fondacije „Konrad Adenauer” da posreduje u spajanju svih onih koji se interesuju za Srbiju i Beograd sa predstavnicima u našoj zemlji, te da se Goran Vesić uvek odaziva takvom pozivu. Najvažnije je, dodao je on, da se do informacija dođe na autentičan način, odnosno u direktnom kontaktu.
– Utisci ovih mladih ljudi vrlo su pozitivni, nakon što su čuli o planovima za razvoj Beograda. Program „Smart siti” nije samo vezan za Beograd, odnosno Srbiju već ima međunarodni karakter. Utisak je i da je Beograd savremen grad, te da će zasigurni ovi mladi ljudi doći ponovo kako bi videli njegov dalji razvoj i efekte planova – istakao je Bekman–Dirkes.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)