NAKON OBILASKA PREDSEDNIKA: Deo obilaznice oko Beograda pušten u saobraćaj
Sektor B5 obilaznice oko Beograda, od petlje Orlovača do Straževice zajedno sa novim (levim) tunelom Straževica, pušten je u saobraćaj danas nešto pre 18.00 sati.

Novosti
Ekipa Tanjuga zabeležila je da se na toj deonici saobraćaj odvija neometano, bez zadržavanja.
Ta deonica je ranije danas otvorena u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Na ovoj deonici obilaznice, koja je duga oko četiro kilometra, završena je leva traka autoputa sa tri mosta i leva tunelska cev ispod brda Straževica, dužine 720 metara.
Kineska kompanija "Power China", azerbejdžanski Azvirt i domaći proizvođači uveliko rade na izgradnji sektora 6 obilaznice od tunela Straževica do Bubanj potoka, gde će se spojiti sa autoputem E 75 ka Nišu.
Dužina čitave obilaznice oko Beograda od novog mosta na Savi kod Ostružnice do Bubanj potoka je 20,4 kilometra i trebalado bi da bude potpuno završena u martu naredne godine.
Vrednost radova je 207 miliona evra, od čega se 15 procenata ulaže iz budžeta Srbije, dok se preostalih 85 procenata finansira iz kredita kineske Eksim banke.
Vučić je danas na otvaranju deonice najavio da će se graditi i nastavak beogradske obilaznice do Pančeva, sa velikim drumsko-železničkim mostom na Dunavu.
BONUS VIDEO - VUČIĆ NA OTVARANjU DEONICE ORLOVAČA- STRAŽEVICA: Od 18 sati će biti puštena u saobraćaj
Preporučujemo

VELIČANSTVENE SCENE U BEOGRADU: Supermesec obasjao prestonicu (FOTO)
14. 06. 2022. u 21:41 >> 22:02

ZAKAZANA SEDNICA SKUPŠTINE GRADA: Poznato kada Beograd dobija novog gradonačelnika
15. 06. 2022. u 15:24 >> 15:26

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO KRAJ: Kome je pripao dvorac u Beču? Razveli se Toni i Dragana
PEVAČICA Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić zvanično su se razveli nakon 25 godina brak.
30. 04. 2025. u 12:32
Komentari (1)