SPREMNE SVE GRADSKE SLUŽBE: Komunalna preduzeća biće u pripravnosti zbog najavljenih vremenskih nepogoda
ZBOG vremenskih nepogoda koje su najavljene za danas i sutra sve gradske komunalne službe preduzeće niz preventivnih mera i pripremiti potreban broj ekipa koje će biti u pripravnosti. Ovo je juče saopšteno iz Sekretarijata za poslove odbrane, vanrednih situacija, komunikacija i koordinaciju sa građanima.
Foto Privatna arhiva
Iz ovog gradskog sekretarijata apeluju na sugrađane da zatvore prozore, garažna vrata i sve prostorije u koje može ući voda, kao i da sklone stvari sa ravnih krovova i osiguraju sve što se nalazi na njihovim terasama:
- Vlasnicima plovnih objekata na teritoriji Beograda preporučujemo da osiguraju i privežu plovila u skladu sa propisima, a građanima se savetuje da bez preke potrebe ne kreću na put. Građani se mogu obratiti "Beokomu" ukoliko na javnim površinama primete oštećeno stablo ili drugu rizičnu situaciju, koja zbog jakog vetra i velike količine padavina može da ugrozi sigurnost, kako bi nadležni što pre izašli na teren i rešili problem.
RHMZ je izdao upozorenje na vremenske nepogode na području Beograda do nedelje, 21. avgusta. Povremeno se očekuju pljuskovi i grmljavine, koji lokalno mogu biti intenzivniji, uz pojavu grada ili olujnog vetra.
"BEOKOM" NE RADI U NEDELjU
GRAĐANI prestonice sutra neće moći da kontaktiraju "Beokom" kako bi prijavili probleme u glavnom gradu. Kako je saopšteno iz Gradske uprave, u nedelju će doći do povremenog i kratkotrajnog prekida u radu sistema Beogradskog pozivnog centra zbog izvođenja neophodnih radova na unapređenju sistema i mrežnoj infrastrukturi.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)