BUDUĆNOST STIŽE U BEOGRAD: Metro će ići i do Orlovače (MAPA)

Ш. М.

09. 11. 2022. u 09:00

SEKRETARIJAT za urbanizam i građevinske poslove oglasio je Javni uvid u Nacrt plana generalne regulacije šinskih sistema u prestonici, sa fokusom na detaljnoj razradi druge faze prve linije metro sistema.

БУДУЋНОСТ СТИЖЕ У БЕОГРАД: Метро ће ићи и до Орловаче (МАПА)

Foto: Instagram

Na grafici koja prikazuje planirane tri linije, u ovom, ali i planu koji je prošlog decembra objavljen u "Službenom glasniku", ucrtan je i krak koji vodi do groblja "Orlovača".

Ipak, iz dokumenta koji je izradio Urbanistički zavod Beograda vidi se da je broj stanica za Liniju 1 ostao 21, s tim da je umesto Višnjičke ucrtana stanica Karaburma. Stanice na dodatnom kraku ka Orlovači nisu nabrojane u planu, ali se sa grafike vidi da ih je sedam. To su Ace Joksimovića, Jablanička, Institut, Vidikovac, Labudovo brdo, Petlovo brdo i Orlovača.

Ilustracija V. N.

Takođe, pošto je povećana planirana dubina metroa, deonica od stanice Bele vode pa sve do Mirijeva, u dužini od 16,7 km biće u dubokom tunelu, pošto je prema prethodnom rešenju tu bio planiran otvoreni iskop. Deo trase od stanice Makiš do stanice Bele vode planira se i dalje u otvorenom iskopu u dužini od oko 2,15 kilometra. Ista je ostala i stavka da se vođenje kraka prve metro linije u dužini od oko 7,2 km, od Banovog brda ka Groblju Orlovača i planiranom depou JGP Vrbin potok, planira podzemno. Novina je i da je u Mirijevu planirana gradnja prostora za garažiranje, odnosno održavanje voznih garnitura, a planirano je smeštanje do četiri garniture sa četiri vagona.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (5)

RUSIJA ZAPANJENA: Velika zvezda ne samo da se odrekla ruskog državljanstva, već je otkriveno i - ovo!