PROFESORI KAO PSIHOLOZI: Za zdravstvenu edukaciju prosvetnih radnika dva i po milona dinara
SEKERETARIJAT za zdravstvo je, je sa dva i po miliona dinara podržao realizaciju programa „Zdravstvena edukacija prosvetnih radnika i saradnika u školama u Beogradu u oblasti promocije zdravih stilova i prevencije rizičnog ponašanja”, koji sprovodi Gradski zavod za javno zdravlje Beograd.
Foto V. Danilov
Program je usmeren na osnaživanje prosvetnih radnika i saradnika za rad sa učenicima na prevenciji zloupotrebe psihoaktivnih supstanci. Podeljen je u tri akreditovana seminara: "Škola zdravih navika”, namenjen deci od prvog do četvrtog razreda, „Kreativni rad sa učenicima na prevenciji zloupotrebe psihoaktivnih supstanci”, za đake od četvrtog do osmog razreda i „Psihoaktivne supstance i mladi – borba emocija i znanja” za srednjoškolce.
Osnovni pristup u edukacijama ima za krajnji cilj osnaživanje učenika u procesu donošenja sopstvenih odluka i preuzimanju odgovornosti za njih.
Nastavnici su u ulozi voditelja i moderatora dok je ceo proces veoma participativan i podrazumeva aktivno učešće učenika u svim etapama programa.
Ovi programi najavljuju se zvanično i u katalogu Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja. Seminari će biti održani u prostorijama Gradskog zavoda za javno zdravlje - „Škola zdravih navika” 21. oktobra, a „Psihoaktivne supstance i mladi – borba emocija i znanja” 4. novembra.
Preporučujemo
VODA ZA PIĆE ZABRANjENA U DELU OVOG NASELjA: Zbog zaštite zdravlja potrošača u Beogradu
17. 11. 2025. u 22:45
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (0)