HUMANITARNA PREDSTAVA ZA UGROŽENU PORODICU SA VOŽDOVCA: Saznajte da li savremena verzija „Don Žuana” menja sudbinu čuvenog ljubavnika
POZORIŠNA predstava „Don Žuan”, koju je pripremila dramska sekcija Dvanaeste beogradske gimanzije, biće izvedena u sali Voždovačkog centra „Šumice” 3. marta 2024. godine u 20 časova.

Foto: Printskrin
Grupa entuzijastičnih gimnazijalaca donosi savremenu verziju jedne od najpoznatijih predstava o najbezobzirnijem ljubavniku svih vremena po tekstu Žan Batist Poklen Molijera koji datira iz XVII veka. Saznajte da li je njegova sudbina ista kakva je bila prema tekstu izvorne verzije!
Uloge tumače Petar Bjeličić (Zganarel), Jovana Stojanović (Guzman), Andreja Stević (Don Žuan), Sunčica Simeunović (Dona Elvira), Nađa Čejović (Šarlota), Nikola Filipović (Pjero), Marija Ilinčić (Maturina), Boris Ljubičić (La rame, ubica), Filip Milošević (prosjak), Milica Stanković (Dona Karlota), Ognjen Spasojević (Don Alonzo), Mara Pejanović (statua komadanta), Una Radojčić (Ragoten), Ana Popović (La Violet), Jana Milojević (gospodin Dimanš), Petar Nikolić (don Luj), Dunja Orlić (Priviđenje). Nikolina Mladenović (gospodarica Međusveta). Sufler predstave je Nemanja Pujić, adaptaciju i scenografiju potpisuju „DiRvana” (svi članovi). Snimatelj i tehničar predstave je prof. Vladimir Velev, inspicijent i rekviziter Katarina Mihailović.
Cena za predstavu koju organizuje Dvanaesta beogradska gimanzija u saradanji sa Gradskom opštinom Voždovac je 500 dinara, a sav novac je namenjen ugroženoj porodici sa Voždovca.
BONUS VIDEO: ĐORĐE MITROVIĆ: “Najveći strah mi se dogodio u kadru”, BINDž 3

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

IMAO 609 KG, DANAS 68: Neverovatno KAKO sad izgleda nekad najteži tinejdžer sveta i drugi najteži čovek u istoriji (FOTO)
PRE više od deset godina, ime Kalid Bin Mohsen Šari iz Saudijske Arabije obišlo je svet kada je postao poznat kao najdeblji tinejdžer na planeti, a ujedno i drugi najteži čovek svih vremena.
09. 08. 2025. u 12:33
Komentari (0)