SEĆANJE NA APRILSKO BOMBARDOVANJE BEOGRADA: Položeni venci na spomen - obeležja u gradu (FOTO)
U ZNAK sećanja na bombardovanje Beograda 6.aprila 1941. godine danas su položeni venci na nekoliko lokacija u prestonici.

BEOINFO
Kod Spomenika pilotima braniocima Beograda na Zemunskom keju, gradska sekretarka za obrazovanje i dečju zaštitu Aleksandra Čamagić odala je počast stradalim pilotima Jugoslovenskog kraljevskog ratnkog vazduhoplovstva. Venci su položeni i na spomen - obeležje u Aleji stradalih u šestoaprilskom bombardovanju na Novom groblju, na fontani "Vrelo života" kod Beograđanke", kao i na Granitni krst u porti Vaznesenjske crkve.
Povodom Dana sećanja na početak Drugog svetskog rata vence su položili i predstavnici Ministarstvaza rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Ministarstva odbrane, Vojske Srbije, vojnih udruženja, boračkih organizacija i građani Republike Srbije.
Na današnji dan pre 83 godine počela je invazija Sila Osovina na Kraljevinu Jugoslaviju koje je prouzrokovalo stradanje građana, potpuno uništenje najznačajnijeg spomenika kulture Narodne biblioteke sa 350.000 knjiga, rušenje 627 zgrada, oštećenje zdanja Starog dvora i Vaznesenjske crkve.
U ovom napadu na Kraljevinu Jugoslaviju stradalo je oko 4.000 građana prestonice.

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

NEOBJAŠNjEN FENOMEN: Mnoštvo zmija dolazi u crkvu svake godine na Veliku gospojinu - "poštuju" stari kalendar (FOTO/VIDEO)
PRAVOSLAVNI vernici 28. avgusta slave Veliku gospojinu, a zanimljiv fenomen, koji nauka još nije objasnila, vezuje se za ovaj praznik na grčkom ostrvu Kefalonija. Doduše - ne za 28. avgust, već za 15. kada se Velika gospojina slavila po starom kalendaru. U to vreme, svake godine, u jednu crkvu dolazi veliki broj zmija, što je navelo maštovite lokalce da iskonstruišu brojne legende.
28. 08. 2025. u 11:02
Komentari (0)