NIJE ZA PIĆE I KUVANJE: U tri naselja na levoj obali Dunava u vodi povećana koncentracija arsena
POSLE analize vode u lokalnom vodovodu "Partizanski prelaz", koji snabdeva vodom za piće naselja Besni Fok, Vrbovsko i Preliv, ustanovaljena je povećana koncentracija arsena, iznad graničnih vrednosti, saznajemo u Gradskom zavodu za javno zdrvalje Beograd
Foto: Profimedia
Na osnovu stručnog mišljenja GZZJZ sanitarna inspekcija je izdala rešenje da se voda ne može koristiti za piće i kuvanje, ali je dozvoljena za sanitarno-higijenske potrebe.
- To podrazumeva da se voda može koristiti za održavanje lične higijene, pranje ruku, kupanje, održavanje higijene prostora i toaleta - navode u Gradskom zavodu za javnmo zdravlje. - Agroindustrijska korporacija "Beograd AD" kojoj pripada vodovod "Partizanski prelaz" je građanima obezbedila alternativni način snabedavnja - cisterne sa vodom. Takođe, korporacija radi na rešavanju problema i obezbeđivanja pijaće vode.
Neispravnost vode za piće u pomenutim naseljima na levoj obali Dunava ustanovljena je početkom juna. Stručnjaci GZZJZ će nastaviti da prate i analiziraju kvalitet vode, radi zaštite zdravlja građana.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)