BAHATOST, ILI NEMAR: Otpad i smeće na sve strane, vlasnik nezainteresovan, građani razmišljaju i o protestima
NA delu Šajkaške ulice, nadomak centra grada, ispred brojeva 25, 27 i 29, napravljena je prava deponija.
Foto Z. Jovanović
Pre više od dva meseca sa platoa ispred ulaza, koji pripada preduzeću "Grafipro", skinut je završni sloj asfalta, čiji su delovi poslagani na gomile i tako ostavljeni. Ovih dana, na visokoj temperaturi, odavde nije isparila kišnica, pa je ovo pravo leglo komaraca.
Nedaleko odatle, ulaz u podrumsko-skladišni prostor istog preduzeća "krasi" velika količina bačene odeće, praznih flaša i ostalog smeća. Osim toga, u neposrednoj blizini nalazi se odrezano granje obližnjeg drveća.
Reporterima "Novosti" nezadovoljni stanari požalili su se i na smrad koji im odavde prodire u stanove.
- Okolina nam se polako pretvara u deponiju, neprijatan miris je sve jačeg intenziteta, pošto dugo niko ne sređuje taj deo ulice - govore žitelji. - Osim svega nabrojanog, ni slivnici u tom delu ne rade kako treba.
VLASNIK NEZAINTERESOVAN
GRAĐANI Šajkaške ulice kažu da su se nekoliko puta obraćali vlasniku preduzeća, u čijem vlasništvu je i pomenuti prostor.
- Nekoliko puta smo razgovarali sa njim i upozoravali ga da smeće stoji tu veoma dugo. Pored ružnog izgleda, skrenuli smo mu pažnju i na smrad koji nam ulazi u stanove. Ali, on do sada ništa nije preduzeo - pričaju razočarani stanari.
U Gradskom sekretarijatu za inspekcijske poslove su nam rekli da je njihov inspektor konstatovao da se u podrumsko-skladišnom prostoru u ovoj ulici ne izvode nikakvi radovi. Oni su, kažu, proverom u katastru nepokretnosti utvrdili da je "predmetni prostor" upisan kao poslovni, za koji nije utvrđena delatnost. Kao imalac prava upisano je beogradsko preduzeće, a građevinski inspektor je utvrdio da su prijave bez osnova.
Pravo je čudo da inspektor nije primetio veliku hrpu sloja asfalta, bare pune vode, prekoputa ulaza i "podrumsko skladišni prostor" preduzeća. Pogotovu što se sve to nalazi žiteljima ispod prozora. Čije god da je vlasništvo, sigurno ne bi smelo da ometa život stanovnika Šajkaške. Njima ova nebriga toliko smeta da razmatraju mogućnost okupljanja u znak protesta.
Preporučujemo
JP "SRBIJAGAS": Novi Beograd bez isporuke gasa usled havarijskog oštećenja
25. 06. 2026. u 15:43
GRADNjA BEOGRADSKOG METROA UŠLA U NOVU FAZU: Potpisan važan ugovor (FOTO)
24. 06. 2026. u 16:56
„Gradska čistoća“ večeras i sutra nastavlja suzbijanje odraslih komaraca
24. 06. 2026. u 12:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (2)