OVAKO ĆE IZGLEDATI SPOMENIK STEFANU NEMANJI U BEOGRADU: Bronzana skulptura visoka 24 metra i teška 68 tona (FOTO)
ČUVENI ruski skulptor Aleksandar Rukavišnjikov završio je spomenik Stefanu Nemanji, koji će uskoro krasiti Savski trg u Beogradu.
Foto: Printscreen
Četiri kamiona sa delovima spomenika već su na putu ka Srbiji.
Spomenik srpskom županu Stefanu Nemanji napravljen u bronzi, visok je 24 metra i težak 68 tona.
Kao što se vidi na snimcima Sputnjika, monumentalno delo u delovima je kako bi se lakše dopremilo u Srbiju, gde će ponovo biti sklopljeno na Savskom trgu u prestonici. Spomenik srpskom županu Stefanu Nemanji napravljen u bronzi, visok je 24 metra i težak 68 tona.
Kao što se vidi na snimcima Sputnjika, monumentalno delo u delovima je kako bi se lakše dopremilo u Srbiju, gde će ponovo biti sklopljeno na Savskom trgu u prestonici.
Na izradi spomenika radilo je 120 ljudi godinu i po dana. Aleksandar Rukavišnjikov počeo je izradu nakon pobede na međunarodnom konkursu u Srbiji.
U postament, koji predstavlja vizantisjki štit, moći će da uđe pedesetak ljudi.
Posetioci će moći da vide ugravirane scene iz Nemanjinog života i srpske istorije.
Za završne radove spomenika biće potrebno još oko tri meseca.
Autor priželjkuje da to bude jedan od simbola Beograda kao što je to Hram Svetog Save.
(RTS)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (16)