VAŽNO OBAVEŠTENJE ZA VOZAČE: Od 1. septembra "Oko sokolovo" pokriva još 28 ulica, ali će imati i "dodatna snimanja"
SISTEM kontrole parkiranja u Beogradu "Oko sokolovo" od 1. septembra će, pored sadašnje 93 ulice, pokrivati još 28 novih ulica.

Foto: P. Milošević
To je danas na TV Pink najavio zamenik gradonačelnika Goran Vesić, dodajući da je veća pokrivenost ulica uvedena na zahtev građana iz svih delova grada koji imaju primedbe na nepropisno parkiranje, saopštila je Gradska uprava.
On je naglasio da je veoma zadovoljan sa prve dve nedelje rada sistema, jer se time, dodaje, uveo red i zaštita savesnih vozača.
-Od 10. do 21. avgusta naši automobili napravili su oko 12,5 miliona fotografija, prešli oko 10.500 kilometara i napisali 3.284 prekršajne prijave protiv bahatih vozača. Vrednost ovih kazni je 52.565.000 dinara i ako se ima u vidu da prekršioci imaju mogućnost da u roku od sedam dana plate polovinu kazne, to znači da je sistem, osim uvođenja reda u gradski budžet, samo za dve nedelje doneo prihod od oko 225.000 evra-rekao je Vesić.
Vesić je istakao i da će vozila sistema "Oko sokolovo" od 1. septembra kontrolisati i redovno parkiranje na obeleženim parking mestima koje se plaća putem SMS-a, kao i preko pretplatnih karata za stanare.
-Na ovaj način redovno parkiranje kontrolisaće se mnogo brže i efikasnije, a kontrolora više neće biti na ovim ulicama. Ti ljudi prelaze na druge poslove-rekao je Vesić.
Dodao je i da JKP "Parking servis" zajedno s Mobilnom telefonijom Srbije radi na pripremi platforme koja bi omogućila da korisnici mobilnih mreža u Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini u vlasništvu Telekoma Srbija plaćaju parkiranje u Beogradu SMS-om, što sada nije moguće.
-Verujem da ćemo u narednim mesecima omogućiti i ovu pogodnost-rekao je Vesić i naveo da vozači koji imaju strane tablice ne treba da misle da ne mogu biti kažnjeni, ukoliko se nepropisno parkiraju.
Dodao je da je nekoliko godina na snazi odluka Grada Beograda da "Parking servis" vozilu sa stranim tablicama može da stavi lisice koje blokiraju točkove i istakao da će se, čim se uoči nepropisno parkiranje, biti blokirano dalje kretanje vozila dok se ne plati kazna.
Vesić je rekao i da zna da rad sistema "Oko sokolovo" podržava najveći broj Beograđanki i Beograđana, odnosno više od 84 odsto prema istraživanjima.
-Moj posao je da uvedem red i istrajaću u tome koliko god me napadali, kako oni koji su bahati, tako i opozicija koja je uvek protiv uvođenja reda-rekao je zamenik gradonačelnika Beograda.
Preporučujemo

VESIĆ NAJAVLjUJE: Od 1.septembra Oko sokolovo kontroliše i redovno parkiranje
15. 08. 2020. u 14:55

POČELO KAŽNjAVANjE: "Oko sokolovo" ulovilo 305 bahatih vozača do 22 časa
10. 08. 2020. u 22:23

PARKIRAO DžIP U STRAHINjIĆA BANA: Slikali mu automobil i poslali ovo obaveštenje (FOTO)
03. 08. 2020. u 19:04

PARKING SERVIS: Netačna i zlonamerna informacija N1 o vozilima za "Oko sokolovo"
02. 08. 2020. u 21:30

BUKTI RAT NA RELACIJI BUDIMPEŠTA-ZAGREB Sijarto Plenkoviću: Ti si lažov, hoćeš preko nafte da profitiraš od rata u Ukrajini!
ODNOSI između Mađarske i Hrvatske dodatno su se zaoštrili nakon što je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto optužio Zagreb za ratno profiterstvo. Hrvatski državni vrh je u petak oštro odbacio optužbe, a premijer Andrej Plenković uzvratio je nazvavši Sijarta "izuzetno bezobraznim".
27. 09. 2025. u 12:25

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

"POČIVAJ U MIRU" Bajić se oprostio od dragog kolege: "Neka ti je večna slava"
GLUMAC, reditelj i profesor glume Enver Petrovci preminuo je u 72. godini, 22. septembra.
27. 09. 2025. u 09:35
Komentari (4)