DA LI VIKEND DONOSI VANREDNU SITUACIJU U PRESTONICI: Beograd najveće žarište korone - danas zaseda Krizni štab
ZAMENIK gradonačelnika Beograda Goran Vesić izjavio je danas da je Beograd ponovo najveće žarište korona virusa u Srbiji i apelovao na građane da se pridržavaju epidemiloških mera.
Foto N. Skenderija
On je dodao da će danas zasedati Krizni štab i apelovao na građane da se pridržavaju svih epidemiolških mera kako "ne bismo upropastili ono što smo učinili prethodnih meseci, kada je Srbija bila jedna od zemalja s najmanje novozaraženih".
Vesić je naglasio da maske treba nositi u javnom prevozu, tržnim centrima i svim drugim zatvorenim prostorima.
- Nekoliko je dana je bilo hladnije, bašte nisu radile i ovo što se dešava je posledica da se maske nisu nosile u zatvorenim prostorima. Molim i apelujem na sve Beograđane i Beograđanke, na zaposlene u radnjama, nosite maske zatvorenim prostorima. To je jedini način da se zaštitimo od epidemije, da ne dođemo u situaciju u kojoj smo bili u junu ili martu i da ponovo svako zna nekog ko je pozitivan na Kovid-19 - rekao je Vesić.
On je dodao da će Beograđani, ukoliko se budu poštovale mere, uspeti da izađu iz ove situacije na najbolji mogući način i da dočekaju vakcinu koja će omogućiti da se trajno zaštitimo od virusa.
Vesić je naglasio da je juče počela vakcinacija protiv sezonskog gripa, koja može da se primi u svim domovima zdravlja.
Foto: DZ Kraljevo
- U Skupštini Grada juče su se vakcinisali svi koji su želeli - rekao je Vesić i apelovao na građane da prime tu vakcinu.
On je naglasio da vakcina protiv gripa ima dovoljno.
- Trudili smo se svih ovih meseci da omogućimo da rade ugostiteljski objekti, da rade privreda, ljudi zarađuju, da život teče normalno i da se istovremeno zaštiti se zdravlje stanovništva - rekao je Vesić.
On je istakao da dolazi vikend, kada se ljudi ponašaju opuštenije, i pozvao građane da budu disciplinovani.
- Mi smo noćas kontrolisali nekih 80 objekata, manje više se primenjivale mere, ali postoje određeni restorani i gosti koji ne žele da prienjuju mere. Molim da se ponašamo odgovorno ovog vikenda jer kako se budemo ponašli ovog vikenda, takva će nam epidemiološka situacija biti u ponedeljak, utorak i sredu - naglasio je Vesić.
On je dodao da ako građani budu odgovorni, sačuvaće se životi i zdravlje ljudi i život će nastaviti da normalno teče.
Upitan da li ako dođe do povećanja broja zaraženih može da se očekuje ponovno uvođenje vanredne situacije ili stanja u Beogradu, Vesić je rekao da to nije tema koja je na dnevnom redu.
- U ovom trenutku je dovoljno da se svi držimo epidemioloških mera - poručio je Vesić i kao primer pridržavanja mera naveo škole u kojima je zabeležen samo jedan slučaj prenošenja sa jednog na drugog učenika.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (1)