VENCI U ZNAK SEĆANJA na dečaka koga su ubili skinhedsi
POVODOM 23 godine od ubistva dečaka Dušana Jovanovića (13) koga su samo zato što je romske pripadnosti na smrt pretukli skinhedsi, funkcioneri opštine Zvezdara položili su venac na spomen ploču u Beogradskoj 33.

Foto: GO Zvezdara
Današnjem događaju prisustvovala je porodica Dušana Jovanovića, delegacija Nacionalnog saveta romske nacionalne manjine, na čelu sa predsednikom Saveta Daliborom Nakićem, predstavnici Unije Roma Srbije, kao i brojni aktivisti romskih nevladinih organizacija.
U ime opštine, vence su položili Gordana Mišev, Miroslav Marinović, Miroslav Lazić i Dušan Ignjatović, kao i savetnik za pitanja nacionalnih manjina Siniša Marinković.
Tom prilikom, Ignjatović je rekao da se tragična smrt Dušana Jovanovića ne sme zaboraviti i da se sve etničke, nacionalne i verske razlike moraju prihvatiti i poštovati.
Opština Zvezdara, kako se dodaje u saopštenju, više godina u Orlovskom naselju u Mirijevu organizuje memorijalni turnir u malom fudbalu pod imenom Dušana Jovanovića upravo iz tog razloga - "Da se ne zaboravi!"

VUČIĆ SE HITNO OGLASIO IZ AVIONA: Stigla mi je fantastična vest od Đorđe Meloni (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz aviona i rekao da mu je stigla fantastična vest iz Rima.
04. 04. 2025. u 12:49

PROGLAŠENO VANREDNO STANjE U SLOVAČKOJ: Dato uputstvo i za Srbiju,Austrija ZATVORILA 20-ak graničnih prelaza da spreči širenje slinavke i šapa
MINISTARSTVO poljoprivrede Srbije apelovalo je nedavno na sve stočare, veterinare i druge aktere u sektoru stočarstva da preduzmu sve neophodne mere kako bi sprečili potencijalni unos bolesti slinavke i šapa u Srbiju i budu maksimalno odgovorni.
08. 04. 2025. u 14:48 >> 18:42

PREGLASNI DOK VODE LjUBAV Komšije Mime Karadžića htele da sazovu savet: "Viđamo Mimu, starog vuka, kako da ne"
GLUMAC Mima Karadžić uživa već neko vreme sa četiri decenije mlađom Natašom Stanić.
08. 04. 2025. u 12:13
Komentari (0)