ŠUT NA UMKI I U SURČINU: Osim u Revi, "čistoća" će prerađivati građevinski otpad na još devet lokacija
JKP "Gradska čistoća" ima u planu da osim u Revi u Krnjači, na još dva mesta u gradu izgradi postrojenja za preradu građevinskog otpada.

Foto: Printskrin
Posle prelaska vinčanske deponije u ruke privatnog partnera, "Čistoća" neće imati gde da skladišti ovu vrstu otpada, pa planira da izgradnji postrojenja i na Umki i u Surčinu, kao u "Reva" u Krnjači.
Tokom prvog kvartala ove godine, biće pribavljena dozvola za postrojenja u Umci, gde će se dovoziti otpad sa Čukarice, Rakovice, Voždovca i sa Savskog venca.
- Efekti uspostavljanja deponije "Umka" su višestruki. Smanjenje troškova transporta budućih korisnika, povećana produktivnost zbog blizine istovara za četiri navedene opštine, kao i smanjenje negativnog uticaja na životnu sredinu koja nastaje prilikom transporta otpada - navodi se u programu poslovanja JKP "Gradske čistoće" za 2021. godinu.
- Pribavljanje dozvola za lokaciju "Surčin" očekuje se tokom drugog i četvrtog kvartala, a ovde će se dovoziti građevinski otpad sa Novog Beograda, iz Zemuna i Surčina.
DUNAV
KAKO je navedeno u zahtevu za saglasnost na studiju procene uticaja na okolinu postrojenja na lokaciji Reva, zbog udaljenosti lokacije od zone stanovanja, planirane aktivnosti ne neće imati značajan uticaj na zdravlje stanovništva.
- Prostor je neizgrađen, neuređen udaljenost od Dunava je 500 metara - navodi se u studiji.
Kako su "Novosti" već pisale, kao prvo postrojenje izabrana je lokacija Reva u blizini Dunava. Na dozvolu se još čeka, a očekuje se da zemljište bude spremno za eksploataciju od marta.
- Na lokaciji je potrebno izgraditi plato za postrojenje koje reciklira građevinski i otpad koji nastaje rušenjem. Završetak izgradnje platoa očekuje se u drugom kvartalu ove godine - plan je "Čistoće".

ŠPANIJA PROGLASILA VANREDNO STANjE
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.
28. 04. 2025. u 21:32

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO - RAZVELA SE GAGA: Proces dug 13 meseci, PROMENILA prezime, a Toni ima novu devojku i to milionerku
PAPIRI za razvod pevačice Dragane Mirković i Tonija Bijelića su potpisani, a brakorazvodni postupak je okončan posle nešto više od godinu dana.
29. 04. 2025. u 14:20 >> 14:21
Komentari (2)