UZNEMIRUJUĆI SNIMAK IZ VRTIĆA "ZAMAK" AUTENTIČAN: Po hitnom postupku reagovalo tužilaštvo, odgovorni će biti najstrože kažnjeni
SNIMAK zlostavljanja i neprimerenog ophođenja prema deci u vrtiću "Zamak" je autentičan, potvrdio je za "Novosti" Slavko Gak, sekretar za obrazovanje i dečiju zaštitu. Odmah po objavljivanju užasavajućeg videa u medijima, po hitnom postupku reagovalo je Drugo osnovno tužilaštvo, gde nam jej rečeno da je forimran predmet i naloženo policiji da obavi predistražne radnje.
Foto: Printscreen/Tviter/@BabicaTRAVICA
- Snimak koji se pojavio u javnosti je autentičan, a događaj koji je snimljen dogodio se u o predškolskoj ustanovi "Zamak" - kaže Gak.
- Lično ću se zalagati da, ako se utvrdi odgovornost, počionici budu najstrožije kažnjeni, a da predškolska ustanova izgubi dozvolu za rad. Kroz usmeni razgovor inspektora sa odgovornima u vrtiću, saznali smo da osoba koja se pojavljuje na snimku vodi kao spremačica.
Inspekcijski nadzor nije nastavljen danas, zbog toga što direktorka vrtića nije u drobrom zdravstvenom stanju. Inspektori će vrtić ponovo posetiti u ponedeljak, a ustanova mora imenovati odgovorno lice koje će razgovarati sa inspektorima i pružiti im sve neophodne informacije, ako direktorka ne bude sposobna.
Preporučujemo
KO KRIJE UZROKE POMORA? Dva meseca posle uginuća ptica i riba u Krnjači, razlog nepoznat
27. 03. 2026. u 15:03
ČIŠĆENjE KANALIZACIJE U OBRENOVCU: Radovi u centru grada, kod škole i kod Kolubare
27. 03. 2026. u 10:30
U ČETIRI RATE OD JUNA DO SEPTEMBRA: Učenicima u Beogradu 20.000 dinara pomoći
27. 03. 2026. u 08:56
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)