VESIĆ OBJAVIO PLAN IZGRADNJE METROA: "Beograd će 2028. godine imati prvu liniju metroa - 2030. i drugu liniju"
ZAMENIK gradonačelnika Beograda, Goran Vesić, na svom Fejsbuk profilu objavio je fotografiju na kojoj se može videti plan izgradnje metroa.
Foto: Facebook/Goran Vesić
- Na mojoj radnoj tabli na kojoj su popisani svi projekta od danas se nalazi moj novi zadatak - plan razvoja projekta Beogradski metro i voz.
- Ovaj plan predviđa sve aktivnosti koje ćemo preduzimati do 2023. godine kada počinje izgradnja druge linije beogradskog metroa. U to vreme prva linija, čija izgradnja počinje u novembru ove godine, a završava se 2028. godine, biće uveliko u toku. Svakog radnog dana održavam sednice Radne grupe u kojoj se nalaze sve gradske institucije kako bi rokovi iz ovog plana bili ispunjeni.
- Beograd će 2028. godine imati prvu liniju metroa a 2030. i drugu liniju. Ostaće zapamćeno vekovima ko je gradio metro. To je moj san i to me pokreće. Kao što predsednik Vučić kaže “svi imamo svoje snove”. Ono što sanjate govori zašto se bavite politikom. Ovaj san sanjamo zajedno. I ispunićemo ga. To mogu da garantujem. Nisam od onih koji ne mogu ništa da potvrde, ni da demantuju - napisao je Vesić.
Preporučujemo
"NOVOSTI" OTKRIVAJU: Evo kuda će ići treća linija metroa i kada tačno počinju radovi
06. 02. 2021. u 09:07
"NOVOSTI" OTKRIVAJU: Evo po kome će se zvati vagoni za metro u Beogradu
02. 02. 2021. u 17:23
VOŽNjA NA LINIJI 14: Vesić i Mali provozali se metroom u Parizu (VIDEO)
02. 02. 2021. u 14:30
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)