ZAKUPCI ČEKAJU NOVE VLASNIKE: Neizvesna budućnost mnogobrojnih ateljea, muzičkih studija i firmi u zgradi BIGZ-a
MNOGOBROJNI zakupci prostora u zgradi BIGZ u Bulevaru vojvode Mišića, koju je kupila kompanija Marera real estate partners, možda će morati da se isele.

Foto V. Danilov
Plan je da uskoro majstori rekonstruišu velelepni objekat. Iako zvaničnih informacija, kako kažu zakupci nema, dolazak nove uprave najavljen im je za ponedeljak.
U stotinak lokala godinama su stacionirani muzički i likovni studiji, umetnički ateljei, pozorišne sekcije, ali i privatne firme.
Za vest o prodaji zgrade saznali su iz medija, a nezvanično su i načuli da će kroz mesec dana morati da napuste prostor, jer rekonstrukcija kreće brzo.
- Nismo još dobili otkaz, ali prema nezvaničnim informacijama, u ponedeljak će doći nova uprava. U ovom prostoru radimo već 15 godina i dosad se nismo selili. Gotovo sve prostorije su izdate, a ovde lokale koristi oko stotinu zakupaca - kažu u Muzičkom studiju "P3".

Foto V. Danilov
I njihove kolege iz muzičkog studija "Bumerang" nisu dobili obaveštenje o tome šta će dalje biti sa njima, pa dotad ne žele ništa da komentarišu.
Svoj kutak u zgradi zauzelo je i "Plavo pozorište" i na istom mestu nalaze se već deceniju.
- Postoji obećanje stare uprave da će nova saopštiti dalji plan. Zasad ne znamo kada ćemo da se selimo - navode u "Plavom pozorištu". - Ovde radi mnogo umetnika, muzičara i ogroman je prostor pod zakupom.
U BIGZ su se osim umetnika, smestili i studiji joge, kapuere, radnje za proizvodnju peciva i kolača i druge privatne firme.Kompanija Marera real estate partners, sestrinska firma Marera propertiesa, koja je prošle godine pod svoje uzela i "Beograđanku", kupila je BIGZ u četvrtak. Novi vlasnik najavio je da će rekonstrukcija objekta uskoro početi, a da će u njega biti uloženo 40 miliona evra. Nakon obnove, BIGZ će biti pretvoren u savremeni biznis centar sa klasičnim i kancelarijama otvorenog koncepta. Rok za obnovu ovog zdanja površine 40.000 kvadrata je 18 meseci.
STATUS KULTURNOG DOBRA
VEĆINSKI vlasnik do nedavno je bio Petar Matić, koji je ovo preduzeće od države kupio 2007. za 310 miliona dinara, što je tada bilo oko 3,87 miliona evra. Nova zgrada državne štamparije izgrađena je između 1936. i 1940. godine na prostoru kompleksa industrijske i saobraćajne zone kod Mostara po projektu arhitekta Dragiše Brašovana. Status spomenika kulture dobio je 1992. godine.
Preporučujemo

"MARERI" I BIGZ: Prodato zdanje nekadašnje državne štamparije kod Mostara u Beogradu
19. 02. 2021. u 06:34

(MAPA) KRAJEM LETA ČEKA NAS KATASTROFA: Morske temperature na rekordnom nivou, veliki rizik od razornih oluja
ISTORIJSKI toplotni talas koji je zahvatio Mediteran i Evropu podigao je temperaturu mora na rekordne nivoe, povećavajući rizik od razornih poplava i ekstremnih vremenskih nepogoda širom južne Evrope u narednim mesecima, piše sajt Severe Weather Europe.
01. 07. 2025. u 13:58

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

AGENT MOSADA U POLITIČKOM VRHU SIRIJE: Vešanje izraelskog špijuna snimano i prenošeno uživo (FOTO/VIDEO)
MNOGI ga smatraju najboljim izraelskim špijunom ikada. Sa lažnim identitetom sirijskog muslimana rođenog u Libanu, Eli Koen je imao jedan cilj - da kao operativac Mosada sazna poverljive informacije koje će koristiti Izraelu.
01. 07. 2025. u 12:48
Komentari (0)