RUŠE "PINKI" I GRADE NOVU HALU: Oronuli sportski centar u srcu Zemuna ukloniće sledeće godine
HALA "Pinki" u Zemunu biće srušena sledeće godine, a na tom mestu gradiće se moderni, multifunkcionalni sportsko-rekreativni centar!
Foto Ž. Knežević
Kako saznaju "Novosti", tokom narednih meseci rešiće se svi imovinsko-pravni odnosi, kako bi objekat "Pinki" bio vraćen u vlasništvo Grada, posle čega će početi izrada projekta novog projekta.
Trenutni većinski vlasnik "Pinkija" je kompanija NIS, sa 49 odsto udela u kapitalu. Prema rečima našeg izvora, Opština Zemun uskoro će uputiti inicijativu Gradskoj upravi jer postoji mogućnost da Kompanija NIS uskoro preda "Pinki" Gradu. Ukoliko se ove godine reše imovinsko-pravne peripetije, sledeće godine počinje izrada projekta i realizacija koja podrazumeva rušenje sadašnjeg i gradnju novog sportskog objekta.
- Ovaj projekat je potreba Zemunaca, a ima ih skoro 200.000 - ističe naš izvor - Hala "Pinki" je na dobrom putu da postane ruglo opštine, objekat je oronuo i nema adekvatno održavanje.
GARAŽA
SREDINOM ove godine, planiran je početak izgradnje podzemne garaže ispred hale "Pinki". Kako su "Novosti" ranije pisale, površina buduće garaže u srcu Zemuna trebalo bi da bude oko 6.360 kvadrata, sa 160 mesta za automobile. Bića napravljena jedna podzemna etaža, dva pristupa sa rampama. Ulazna rampa za automobile trebalo bi da bude na prilazu iz Ulice Gradski park, dok je izlazna u Nemanjinoj.
Ovakav "Pinki" ne može da opstane. Nova sportska dvorana je neophodna i mnogo će doprineti popularizaciji sportova, a imaće uslove i za održavanje raznih događaja.
Svečano otvaranje hale bilo je 21. oktobra 1974. godine povodom obeležavanja 30 godina oslobođenja Zemuna, a tada je nazvan Dom sportova, omladine i pionira "Pinki" po narodnom heroju Bošku Palkovljeviću Pinkiju. Ova dvorana je jedini sportski centar u Beogradu koji se ne finansira iz gradskog budžeta jer je 2000.godine tadašnja opštinska vlast donela odluku da transformiše Dom "Pinki" u JP KCS "Pinki Zemun", koje od tada posluje kao akcionarsko društvo, a većinski deo akcija od 49 odsto prodat je kompaniji NIS.
Osim hale koja ima 2.300 sedećih mesta, u okviru kompleksa postoje borilačka, gimnastička i baletska sala, fitnes centar, streljana i zatvoreni bazen.
Preporučujemo
OSVOJILI PRVA TRI MESTA: Đaci škole "Drvo art" neprikosnoveni u izradi podnih lampi
09. 03. 2026. u 12:10
ISPOD CRTE 1.000 DECE: Liste čekanja za upis u obdaništa u Beogradu smanjena 10 puta
09. 03. 2026. u 10:44
IZMENE PREVOZA U BEOGRADU NA SKORO MESEC DANA ZBOG RADOVA: Evo koje se linije ukidaju
06. 03. 2026. u 17:11
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (5)