VAKCINISANO VIŠE OD 600.000 BEOGRAĐANA – Vesić: Drugu dozu primilo 451.618 stanovnika prestonice

U BEOGRADU je, zaključno sa jučerašnjim danom, vakcinisano 600.592 lica što iznosi 43.2 odsto punoletne populacije našeg grada, rekao je Goran Vesić gostujući u jutarnjem programu Studija B.

ВАКЦИНИСАНО ВИШЕ ОД 600.000 БЕОГРАЂАНА – Весић: Другу дозу примило 451.618 становника престонице

Foto V. Danilov

– Revakcinisano je 32.4 odsto punoletnog stanovništva odnosno 451.618 lica. Najbolji rezultat imamo u populaciji između 65-74 godine u kojoj je vakcinisano 72.52 odsto ljudi – poručio je zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić i zaključio da je sa jučerašnjim danom u Beogradu je dato 1.052.212 doza vakcina.


On je istakao da je prvi cilj Grada Beograda da se vakciniše polovina punoletne populacije Beograda i naglasio da je za to potrebno da se imunizuje još 94.538 građanki i građana Beograda.

– Naš konačni cilj je imunizacija bar 750.000 građanki i građana Beograda – poručio je Vesić.

On je precizirao da su građani Beograda primili najviše vakcina proizvođača Sinofarm i to 676.999 doza. Dato je 179.125 vakcine fajzer, 162.040 vakcine sputnjik V i 60.830 vakcine proizvođača Astrazeneka.

Vesić je rekao da je prosečna starost vakcinisanih ljudi u Beogradu je 58,1 godina, a od vakcinisanih 54 odsto su žene a 46 odsto muškarci.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

LAKŠE JE NEGO ŠTO MISLITE: Šta da radite kada vam se farmerke skupe? Sjajan trik!