BAZAR ZA VASILIJA I DRAGANU: Humanitarna akcija prikupljanja pomoći na mirijevskom šetalištu
NA Mirijevskom šetalištu juče je organizovan humanitarni bazar.
Foto Arhiva
Sva prikupljena sredstva ići će za lečenje petogodišnjeg Vasilija Milunovića i Dragane Đolović.
Mali Vasa boluje od Vestovog sindroma i ima oštećenje mozga, a za operaciju očiju u Rusiji potrebno je oko 25.000 evra, dok Dragana boluje od agresivnog karcinoma.
Reporteri "Novosti" uverili su se juče da građani na improvizovanim štandovima trguju garderobu, kolače, knjige, rukotvorine, sladolede.
- Hvala svima koji su se uključili u ovaj projekat, prezadovoljni smo kako sve protiče - za "Novosti", priča Vasin otac Dejan.
- Postavljen je i gol na kom svi mogu da šutiraju penale, a cilj je da se kroz druženje i zabavu prikupe potrebna sredstva kako bi Vasilije povratio vid.
Foto Arhiva
Znatiželjni građani tokom celog dana pristizali su na Mirijevski bulevar, i koliko je ko mogao, učestvovali u ovoj dobrotvornoj akciji. Organizatori su udruženje "Biserno srce" koje predvodi Jovana Leposavić, dobitnica zlatne plakete "Novosti" za dečji podvig godine i Aleksandra Vidanović.
One pozivaju sve građane i goste prestonice da se i danas od 11 do 17 sati okupe na istoj lokaciji i učestvuju u humanitarnoj akciji.
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)