BRUKA: Budućim policajcima kazne zbog pesme o Kosovu i Metohiji posle utakmice Srbija - Crna Gora
POLAZNICI crnogorske Policijske akademije u Danilovgradu koji su posle utakmice Srbija - Crna Gora, uz pesme o Kosovu i Metohiji slavili pobedu srpskih rukometašica, biće sankcionisani tokom naredne sedmice, saopštio je vršilac dužnosti direktora te obrazovne ustanove Svetozar Knežević.

Foto: Jutjub/Portal Antena M
Knežević u saopštenju kaže da je „Policijska akademija preduzela niz mera i radnji iz svoje nadležnosti, u cilju rasvetljavanja događaja i sankcionisanju vinovnika“.
Osudivši ponašanje polaznika Policijske akademije nakon završene rukometne utakmice između Crne Gore i Srbije, Knežević kaže da je „rukovodstvo Akademije, istog trenutka nakon saznanja za događaj, identifikovalo vinovnike incidenta i pokrenulo postupke za njihovo sankcionisanje“.
- Održano je više sastanaka sa polaznicima Policijske akademije, pri čemu je svima jasno saopšteno da je naneta velika šteta ugledu Policijske akademije kao i državi Crnoj Gori. Po hitnom postupku održana je sednica Nastavničkog veća Policijske akademije, koje je zauzelo jedinstven i jasan stav da osuđuje pomenuti događaj i da se skladu sa Pravilnikom o kućnom redu polaznici adekvatno sankcionišu. Konačnu odluku o kažnjavanju vinovnika incidenta Nastavničko veće doneće u toku naredne sedmice, po prikupljanju svih potrebnih informacija - navodi Knežević.
U ime Policijske akademije Knežević se izvinio crnogorskoj javnosti, a posebno, kako je naveo, „našim lavicama, koje su nam nebrojeno puta donele mnogo sreće i radosti i svojom požrtvovanošću i zalaganjem bile uzor mladim generacijama, kao i našim akademcima kako se bori za grb i dres Crne Gore“.
- Vidim da su se obrušili na momke sa policijske akademije i to što oni osećaju po srcu, časti, porijeklu, tradiciji a ne po partijskom zadatku DPS-a. Imaju moju punu podršku da i dalje slušaju svoje srce. Jer je rečeno: "Po srcu tvome daću ti!" A vaše je srce momci veliko! A dušmani mogu samo da zavide! - poručio je gradonačelnik Nikšića Marko Kovačević.
BONUS VIDEO - SRBIJA IMA SUPERKOMPJUTER: Kit Strajer o novom interfejsu

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"ON JE SRBIN, I TIME JE SVE REČENO" Ko je Bikovićeva bivša koja je privedena zbog DROGE? "Privlače me huligani!"
Aglaija Tarasova je privedena na moskovskom aerodromu zbog pronalaska narkotika
05. 09. 2025. u 15:39
Komentari (0)