U CRNOJ GORI BOL BOLUJU: Osvanula čitulja kraljici Elizabeti (FOTO)
ENGLESKA kraljica Elizabeta Druga preminula je u 97. godini, nakon što je bila pod medicinskim nadzorom u njenom zamku Balmoral u Škotskoj.

Foto: EPA
Na Fejsbuk stranici „Podgorički vremeplov”, osvanula je čitulja sa rečima: „Povodom smrti engleske kraljice izražavamo iskreno saučešće engleskom narodu i novoizabranoj premijerki.

Foto: Printskrin
Još uvek nije poznato da li je trebalo da čitulja sadrži šaljivu konotaciju ili neko iz kolektiva restorana u Čanju stvarno tuguje za kraljicom Elizabetom.
Elizabeta II bila je monarh Velike Britanije i 14 drugih kraljevskih zemalja Komonvelta i vrhovni poglavar Crkve Engleske. Na presto je stupila 6. februara 1952, a svečano krunisanje, naredne godine, prvo je koje je prenosila televizija.
Preporučujemo

PORODIČNO STABLO: Evo kako izgleda linija nasleđivanja britanskog prestola
08. 09. 2022. u 20:00

ČARLS JE NOVI KRALj: Ko je sve bio u redu za nasledstvo na britanskom tronu?
08. 09. 2022. u 20:17

RASKOMADAO TELA GEJ PARA, GLAVE STAVIO U ZAMRZIVAČ: Poroti se smučilo zbog monstruoznog snimka, jedan nije došao na suđenje (FOTO)
KOLUMBIJSKI državljanin Jostin Andres Moskera (35) proglašen je krivim za dvostruko ubistvo u slučaju koji je šokirao britansku javnost.
21. 07. 2025. u 18:43

ŠOK PRIZOR NA EVZONIJU: Čovek stigao na granicu u ovo vreme, nema žive duše! Evo kada da krenete put Grčke
LETNjI odmor za mnoge građane Srbije i regiona započinje u beskrajnom redu na graničnom prelazu Evzoni, na ulazu iz Severne Makedonije u Grčku.
20. 07. 2025. u 11:15

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)