DRITAN OTKRIVA: Funkcioner ANB u društvu bezbednosno interesantnih osoba
PREMIJER Dritan Abazović saopštio je danas da je funkcioner Agencije za nacionalnu bezbednost Drago Spičanović pre nekoliko dana "sedeo sa nekim BIL (bezbednosno interesantna lica) u jednom lokalu u Podgorici". Abazović je naveo da je Spičanović par dan posle toga "sedeo sa (Zoran) Lazovićem i (Ranko) Ubovićem u drugom lokalu u Podgorici.
Foto: Jutjub/Skupština Crne Gore
Odgovarajući na pitanja novinara uoči sednice Vlade Crne Gore, premijer je rekao da Agencijom za nacionalnu bezbednost rukovodi Boris Milić, a da je jedan od zaposlenih u ANB-u Artan Kurti.
- On (Kurti) svojim aktivnostima značajno je doprineo kvalitetu rada Agencije, a tome može posvedočiti i direktor ANB - rekao je Abazović.
Vlada Crne Gore je svojevremeno imenovala Artana Kurtija za generalnog inspektora u ANB. Međutim, protiv njegovog imenovanja bili su bivši ministri Raško Konjević i Ranko Krivokapić, koji su dobili informacije da je Kurti pravosnažno osuđen za krivično delo - ubistvo u pokušaju!
BONUS VIDEO
U DINOSAURUSOVOM GNEZDU: U Kini pronađena fosilizovana jaja stara desetine miliona godina
Preporučujemo
DRITAN PREUZEO DIPLOMATIJU, ADžIĆ ODBRANU: Raško i Ranko su i zvanično prošlost
26. 10. 2022. u 10:17
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Koliku penziju ima Angela Merkel? Brojka će vas iznenaditi! A to nije kraj - jedna stvar donela joj bogatstvo
ANGELA Merkel u penziji živi bolje nego ikad!
20. 04. 2026. u 12:46
Komentari (0)