POSLE SASTANKA SA ABAZOVIĆEM: Nema novca da se „trikafta“ obezbedi za sve obolele od cistične fibroze
PREDSEDNIK Udruženja za pomoć i podršku osobama sa cističnom fibrozom, Vladimir Vujković, nakon sastanka sa Abazovićem i predstavnicima Ministarstva zdravlja, saopštio je da su u Vladi dali reč da će obezbediti lek "trikafta".
I.D.S.
Nažalost, ipak neće biti novca da se terapija obezbedi svima.
- Predsednik Vlade je napomenuo je da je budžet ograničen, tako da neće biti novca da se lek obezbedi svima. Ministarstvo zdravlja narednih dana pokrenuće konkretne korake u smislu potrebne administracije i izveštaja za pacijente. Predstavnici tog resora su rekli da su već kontaktirali bolnicu u Sremskoj Kamenici gde je predviđeno da se pripremaju izveštaji za pacijente starije od 18 godina, dok bi se mlađi pripremali u Institutu za bolesti dece u Beogradu. Kada lekari u tim zdrvstvenim ustanovama utvrde kome je potreban lek, a nakon konzilijuma u Crnoj Gori, Ministarstvo zdravlja će obezbeđivati novac za terapiju – kazao je Vujković nakon sastanka s premijerom.
Očekuje da se ugovor sa zdravstvenom ustanovom u Sremskoj kamenici potpiše narednih 10 dana, dok je sa IBD u Beogradu već postoj sklopljen ugovor, pa će procedura biti nešto kraća.
- Jesam razočaran što lek neće biti obezbeđen svoj deci, ali ostalo je na doktorima u Srbiji da procene kome je lek potreban, iako smo mi za to da lek pripada svima od šeste godine pa na dalje, kako je to propisano u uputstvu leka "trikafta" – kazao je Vujković.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)